Nauka języka norweskiego

Z całą pewnością warto uczyć się obcych języków. W obecnych czasach język angielski czy niemiecki jest tak popularny, że obowiązkowo uczą się go dzieci już w szkołach podstawowych – w dzisiejszej sytuacji gospodarczej jest on po prostu niezbędny. Inaczej jest z mniej powszechnymi językami, których uczy się mniejsza liczba Polaków. Warto jednak zaznaczyć, że ci, którzy przyswoją na przykład język norweski, niderlandzki czy chiński mają szansę na nietuzinkową pracę, świetne zarobki i ogromny rozwój osobisty – dzisiaj popyt na tego rodzaju specjalistów jest coraz większy, mówi się, że to języki przyszłości.

 

Podobnie sprawa wygląda jeśli zamierzamy wyjechać, chociażby w celach zarobkowych do odległego kraju. Szansę na znalezienie świetnej pracy już nie są tak duże w Anglii, Niemczech czy Irlandii. Teraz na topie jest Holandia, Norwegia oraz Szwajcaria. W tych jednak krajach nie dane nam będzie porozumieć się w języku angielskim, na pewno nie uczęszczając tam do pracy. W Norwegii na przykład obowiązuje norweski i każdy gości witający w tym kraju powinien go znać chociażby w stopniu komunikatywnym.
Podobno język norweski wcale nie jest trudny – trudność wynika raczej z braku dostępu do najlepszych źródeł edukacyjnych. Właśnie dlatego najlepiej jest uczyć się go na miejscu. Przykładem mogą być kursy norweskiego w Oslo, które cieszą się ogromną popularnością wśród Polaków. Warto nadmienić, że w norkurs zajęcia prowadzą Polacy, którzy od urodzenia mieszkają w Norwegii – znają więc oba języki perfekcyjnie.

 

1 thoughts on “Nauka języka norweskiego”

  1. Lubię sobie poczytać rozmaite wpisy w necie. Twój wydaje się być niepospolity.
    Nie spotkałem się do tej pory z takim podejściem doo tematu.

    Być może wydawać się to dziwne mimo to w całości się z Tobą zgadzam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *