Jak dbać o antyki?

Stałeś się szczęśliwym posiadaczem antycznego mebla? A może znalazłeś w piwnicy cenny przedmiot? Na pewno przy da się im odpowiednia renowacja tak, by antyki odzyskały dawny blask i drugie życie.

Antyki są niezwykle cennymi przedmiotami, które świadczą o bogatej historii naszych dziejów. Ze względu na to, iż ich wartość każdego roku wzrasta należy o nie odpowiednio dbać, by nie uległy zniszczeniu. Nie każdy jednak wie, jak samodzielnie je pielęgnować, dlatego oddaje drogocenne przedmioty w ręce fachowców – takich znajdziemy między innymi na Warszawskich Targach Antyków. Tam również ich miłośnicy mogą nabyć kolejne cudeńka.

Pielęgnacja antyków nie jest rzeczą trudna o ile posiadamy specjalne ku temu sprzęty. Na szczęście na rynku funkcjonują przeróżne spraye, płyny, pasty czy kremy, dzięki którym nasze antyczne meble znowu zyskują połysk. Co więcej, dzięki takim preparatom antyki są chronione – bez problemu możemy nabyć płyn, który po naniesieniu tworzy warstwę ochronną a ta zapobiega skutecznie porysowaniu czy matowieniu. Tego rodzaju środki warto stosować minimum dwa razy w roku, o ile producent nie zaleca inaczej.

 

Antyki mogą podlegać również renowacji – niestety ślad czasu nierzadko odbija na nim swoje piętno. Często zdarza się, że kanapa potrzebuje nowego obicia a drewniany stół wymaga szlifierki. Takich prac nie warto podejmować się samodzielnie, raczej postawmy na wiedzę i umiejętności fachowców, którzy w szybkim czasie wykonają to za nas, wydobywając z mebli ich czar i piękno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *