dieta na refluks

Refluks – jaką dietę należy stosować?

Refluks spowodowany jest upośledzeniem dolnego zwieracza przełyku, przez co treści i kwasy żołądkowe przedostają się do przełyku uszkadzając jego nabłonek. Ta dolegliwość jest nie tylko męczącym utrapieniem dla chorego, ale także niebezpiecznym schorzeniem, które może doprowadzić do ciężkich powikłań, w tym raka.

W początkowym stadium dolegliwości jedyną skuteczną terapią jest właśnie dieta. Tą najlepiej zastosować zgodnie z zaleceniami dietetyka, tylko poradnia dietetyczna w Warszawie czy innym mieście da nam gwarancję stosowania pełnowartościowego menu z uwzględnieniem właśnie schorzenia, jakim jest refluks.

Przede wszystkim dieta osoby borykającej się z chorobą refluksową powinna być uboga z tłuszcze i potrawy ciężkostrawne. Eksperci z Akademii nie zalecają również zajadania się cytrusami, bo te generują niekorzystne kwasy żołądkowe. Chory powinien całkowicie zrezygnować z picia alkoholu oraz papierosów.

[AdSense-A]

To co istotne w diecie zwalczającej refluks to również sposób żywienia. Specjaliści radzą, by zjadać więcej posiłku, ale w mniejszych ilościach bowiem niekorzystne jest przejadanie się, bo to spowalnia system trawienny i powoduje zaleganie treści pokarmowych w żołądku.

Warto również spożywać dania powoli, dokładnie przeżuwając każdy kęs. Nie należy jeść tuż przed położeniem się spać, ostatni posiłek powinien być spożyty około 3 godziny przed snem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *