Kurs na instruktora tańca towarzyskiego

Kurs instruktora tańca to idealna oferta da każdego, kto lubi taniec, a zrazem chciałby mieć miłą pracę i robić to, co lubi. Szkoły prowadzące tego typu kursy możemy znaleźć w całej Polsce, jednak klub klubowi nierówny i w zależności od danej placówki możemy napotkać inne oferty, tak liczne, jak same rodzaje tańca.

Przeglądając oferty w Internecie możemy natknąć się na takie rodzaj nauki tańca jak hip-hop, tańce latynoamerykańskie, taniec klasyczny, salsa, tango, tańce irlandzkie, rock’n’roll, tańce sportowe i wiele innych. Aby móc prowadzić takie tańce należy odbyć konkretny kurs, ponieważ różnią się one od siebie znacznie i różni się także liczba godzin wymaganych do poznania sekretów danego. Dlatego też kurs instruktora tańca może mieć różną długość trwania, liczoną zarówno w godzinach, jak i tygodniach. Ważne jest to, aby nauka tańca była zgodna z tańcem, który kursant „czuje w żyłach”. Oprócz samych figur tanecznych i technik tańca wiele szkół oferuje także podczas kursów takie elementy jak np. historia danej sztuki tańca, nauka punktacji w zawodach tanecznych czy też nauka rytmiki.

 

W placówkach prowadzących tego typu kursy nauka kończona jest egzaminem zawodowym, którego pomyślne ukończenia daje uprawnienia nauczyciela tańca, zgodne z §18 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 186). Zdobyte w ten sposób uprawnienia zawodowe umożliwiają pracę w szkołach tańca, klubach, ośrodkach kultury, a także umożliwiają pracę w terenie, np. na koloniach. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby po zdobyciu uprawnień w jednym tańcu wyspecjalizować się w innym, jeszcze bardziej uatrakcyjniając swoją wartość dla potencjalnych pracodawców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *