Wygodne rozwiązania do smartfonu

Jeśli posiadasz smartfona, z pewnością znasz to przykre uczucie, gdy nagle okazuje się, że bateria jest już na wyczerpaniu, a jak na złość nie masz jak jej naładować – np. jesteś na spacerze czy jedziesz akurat pociągiem. Rozwiązaniem tego problemu może być bateria mobilna, zwana także na skutek swoich właściwości mobilnym bankiem energii.

Zwykle jest to niewielkie pudełko, które posiada wbudowane ogniowo lub baterię o dużej mocy. Stan naładowania jest zwykle dziesięciokrotnie większy niż w tradycyjnym akumulatorku, jaki znajduje się pod obudową telefonu.

Głośnik mobilnyZnajdziemy tu różnego rodzaju porty USB – zwykłe USB, minibus, microUSB – dzięki czemu możemy podpiąć telefon do banku energii i podładować go nawet do pełna. Bateria mobilna posłuży nie tylko smartfonom, ale każdemu urządzeniu przenośnemu – dzięki niej jest możliwe naładowanie tabletu, odtwarzacza mp3 i mp4, itp. Na rynku można znaleźć wiele tego typu gadżetów, a ceny różnią się w zależności od producenta oraz pojemności wbudowanego akumulatora.

Głośnik mobilny to z kolei głośnik bezprzewodowy z wbudowaną baterią. Jej żywotność zależy od konkretnego modelu, ale nie zdarza się oferta sklepu, w której tego typu gadżet miałby mniej niż 4h, zaś rekordziści sięgają nawet kilkunastu godzin gry non-stop bez ładowania. Również w zależności od wybranego modelu mamy inny zasięg – od kilku do kilkunastu metrów. Sposoby transmisji to przede wszystkim Bluetooth, ale można znaleźć modele działające z Wi-fi. Podobnie jak i bateria mobilna, tak i głośnik mobilny jest wygodnym rozwiązaniem dla każdego użytkownika, pozwalając mu słuchać muzyki w różnych miejscach i bez prądu. Ceny tego typu głośników różnią się znacznie w zależności od modeli, a najtańsze kupimy już za kilkadziesiąt złotych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *