Przyszłość a nowoczesne okulary

W jakim kierunku idzie okulistyka?

Nie jest to pytanie na które można odpowiedzieć w kilku słowach, postaram się jak najbardziej wyczerpująco opisać trendy zauważone przeze mnie w ostatnich latach na rynku.

Okulary i moda

Okulary to nie tylko rzecz korygująca naszą wadę wzroku ale również mająca na celu polepszenie naszego wyglądu zewnętrznego, modne okularywiele osób nosi okulary modne, drogie tak aby pokazać się innym osobom. Świat mody uległ nowoczesnym oprawkom, coraz częściej w różnego rodzaju kreacjach modelki wychodzą na wybieg w okularach. Takiego rodzaju proces jest zdecydowaną zmianą na to jak postrzegane są osoby noszące okulary. Jeszcze kilkanaście lat temu ktoś taki był wyśmiewany w swoim środowisku, dzisiaj nikt się nie dziwi, kiedy druga osoba nosi okulary. Otworzyło to przed tym rynkiem możliwości, które zostały doskonale wykorzystane. Wystarczy spojrzeć na rozrost salonów okulistycznych aby zauważyć, jak bardzo rynek jest nasycony usługami związanymi z okularami.

Nowoczesne technologie i okulary

Myślę, że hasło Google Glass jest bardzo dobrze Wam znane, nie są to oczywiście zwykłe okulary, ale mają wszelkie zadatki do tego google glassaby zastąpić klasyczne okulary. Moim zdaniem, kwestią czasu pozostaje to kiedy klasyczne okulary nie będą modne a zastąpi je jakaś cyfrowa nowinka. Może to już nastąpić niedługo za sprawą wyżej wymienionych Google Glass. Ich zaletą jest wszechstronność, nie dosyć, że mogą zastąpić tradycyjne szkła to jeszcze dają możliwość przeglądania Internetu w każdym miejscu o dosłownie każdej porze, mogą też z powodzeniem zastąpić telefon, co było by podwójną korzyścią. Byłby to sprzęt 2w1 czyli okulary, telefon w jednym urządzeniu(fajne prawda?).

 

Przyciemniane okulary

okulary przeciwsłoneczneJeden z nowszych trendów to okulary z przyciemnieniem. Zastępują one zwykłe korekcyjne okulary Olsztyn i oraz okulary przeciwsłoneczne. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, chodź nie do końca bezpieczne. Okulary przeciwsłoneczne sprawiają, że nie dostarczamy odpowiedniej ilości światła naszym oczom przez co, narażamy je na przewlekłe dolegliwości.

 

 

Jak będzie w przysłości

 

Trendy w okulistyce to ciekawa sprawa i aby je omówić dokładnie potrzebowałbym co najmniej kilku stron. W tym artykule po krótce przedstawiłem najważniejsze kierunki w którym idzie przemysł okularów. Mam nadzieję, że za kilka lat będę mógł założyć Google Glass albo na rynek wedrze się jakaś inna nowatorska technologia?