dietetyk warszawa

Najczęściej popełniane błędy żywieniowe

Żyjąc w ciągłym biegu, nie zastanawiamy się nad zdrowym odżywianiem. Najczęściej popełniane przez nas błędy są dopiero zauważalne, kiedy towarzyszy nam gorsze samopoczucie lub zbędne kilogramy. W wielu przypadkach sytuacja wymaga naprawy błędów żywieniowych jakie popełniamy.

Częstotliwość spożywanych posiłków

Tutaj łatwo można zauważyć podstawowy błąd, jaki popełniamy każdego dnia. Wystarczy sprawdzić, ile posiłków dziennie spożywamy. Normalna ilość to jest 5 posiłków w ciągu dnia obejmujące różne porcje i dania, jakie mamy spożyć. Jeśli spożywane jest mniej posiłków, to organizm odkłada tłuszcz, w celu zapewnienia sobie wystarczającej ilości energii.

Źle zbilansowana dieta

Tutaj zaczynają się schody, bo każdy organizm jest inny i potrzebuje tych samych witamin, minerałów i innych składników odżywczych. Jedzenie samego mięsa i nadmiernej ilości słodyczy sami pozbawiamy się niezbędnych substancji odżywczych, nie spożywając innych produktów. Spożywanie nabiału, ryb, warzyw i owoców ma kluczowe znaczenie dla organizmu. Dlatego nigdy o tym nie można zapominać.

Nieprawidłowy tryb życia

Można często trafić na informację, że ktoś postanowił zmienić swój tryb życia. Dla wielu osób to jest zwykły chwyt marketingowy, lecz są w dużym błędzie. Prowadząc siedzący tryb życia, sami zmniejszamy spalanie tkanki tłuszczowej. Sport pozwala poprawić przemianę materii i spalić zbędne kilogramy. W połączeniu z dopasowaną dietą wpływa pozytywnie dla organizmu.

Szczególnie w dużych miastach można zaobserwować osoby z nadwagą lub innymi problemami żywieniowymi. Przyczyną może również być brak czasu na zdrowy tryb życia i zdrowe żywienie. Pośpiech nie jest dobrym doradcą, dlatego odchudzanie w Warszawie podobnie jak w innych dużych miastach wymaga konsultacji z dietetykiem. Konsultacje dietetyczne pozwolą dokonać analizy zarówno trybu jaki prowadzimy oraz tego jak się odżywiamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *