Terapia Aspergera

Dzieci z zespołem aspergera – całodzienna opieka

Samo zdiagnozowanie dzieci z zespołem aspergera przysparza mnóstwa problemów. Przede wszystkim w Polsce nadal tylko nieliczni specjaliści potrafią fachowo rozpoznać tego rodzaju zaburzenia na tle neurologicznym. Fakt ten sprawia, że asperger, który mógłby być niwelowany włada życiem małego człowieka, nie pozwalając mu normalnie funkcjonować w społeczeństwie.

Wycofanie, cechy silnie introwertyczne bądź wręcz przeciwnie, mocno ekstrawertyczne, brak zainteresowania otoczeniem czy wreszcie niemożność złapania kontaktu z rówieśnikami to objawy, które powinny zaniepokoić każdego rodzica. W takim przypadku dobrym rozwiązaniem jest udanie się do przedszkolnego psychologa bądź poradni psychologicznej, gdzie rzeczywiście można liczyć na profesjonalną pomoc i opiekę dziecka.

Pamiętajmy, że już samo rozpoznanie zespołu aspergera daje ogromne szanse dziecku na normalne funkcjonowanie. To pierwszy krok, by terapia zespołu aspergera w ogóle mogła zostać rozpoczęta.

 

Rodzice dzieci obarczonych zaburzeniami neurologicznymi tego rodzaju mają tak naprawdę dwa wyjścia. Zdając sobie sprawę, iż dziecko z aspergerem wymaga całodziennej, specjalistycznej opieki decydują się na standardowe przedszkole i zajęcia dodatkowe w ośrodku terapeutycznych bądź wybierają specjalną placówkę przedszkolną, w której dziecko ma szansę na prawidłowy rozwój poprzez codzienne zajęcia, które zostają dobrane dla niego indywidualnie.

Zabawki terapeutyczne do przedszkola

Wydaje się, iż to właśnie przedszkole dla dzieci z aspergerem jest najlepszym rozwiązaniem. Tam dziecko ma szansę na opiekę i edukację zgodną z wytyczonym programem MEN, ale również specjalistyczną terapię. Placówki tego rodzaju zatrudniają wykwalifikowaną pod tym kątem kadrę. Co więcej, mają świetnie wyposażone sale do przeprowadzania terapii. Warto tutaj dodać, że asperger objawia się nie tylko zaburzeniami mowy, ale też motoryki ruchowej i właśnie dlatego tak ważne są codzienne ćwiczenia. Polecamy również wizytę na https://raczkujemy.pl/placowki-oswiatowe-i-terapeutyczne/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *