botoks na włosy

Nanoplastia włosów a keratynowe prostowanie

Dbanie o włosy stało się bardzo ważne dla kobiet. Dziś salon fryzjerski nie jest już kojarzony tylko z obcinaniem włosów czy farbowaniem. Dobry fryzjer czy tez salon fryzjerski coraz częściej specjalizuje się przede wszystkim w różnego rodzaju zabiegach mających na celu regenerację oraz dogłębne odżywianie włosów. Takich zabiegów jest coraz więcej, z roku na rok pojawiają się coraz to nowsze techniki mające na celu odbudowę włosa. Do takich zabiegów należy również nanoplastia włosów.

Na czym polega nanoplastia włosów

Nanoplastia włosów czy też nanoplastyka włosów to zabieg który ma na celu wyprostowanie nawet najbardziej kręconych włosów dzięki zastosowaniu substancji organicznej czyli karbocysteiny która w trakcie zabiegu wnika w głąb włosa powodując jego całkowite wyprostowanie.

Jak przebiega zabieg

Zabieg nanoplastyki włosów polega na dokładnym umyciu włosów mocno oczyszczającym szamponem, a następnie nałożenie preparatu do nanoplastyki pasmo po paśmie na całej długości włosa, od nasady aż po końcówki. Następnie nakłada się na głowę czepek po czym należy odczekać około godziny. Kolejnym krokiem jest zmycie preparatu woda, wysuszenie włosów, a następnie ich wyprostowanie pasmo po paśmie. Kolejno włosy należy ponownie umyć szamponem i nałożyć maskę. Cały zabieg może trwać od 3 do 6 godzin w zależności od długości oraz gęstości włosów, które zostały poddane zabiegowi.

Nanoplastia a keratynowe prostowanie włosów

Wiele kobiet zastanawia się nad tym który zabieg wybrać. Otóż wszystko zależy od tego czy chcemy tylko uzyskać efekt prostych nie puszących się włosów czy zależy nam na ich dogłębnym odżywieniu. Zabieg jakim jest keratynowe prostowanie włosów ma na celu odbudowę włosa, a także jego dogłębne odżywienie, natomiast efekt prostych włosów po tym zabiegu jest efektem ubocznym. Nanoplastyka jest to z kolei zabieg mający na celu zmianę struktury włosa i jego wyprostowanie. A zatem przed podjęciem decyzji który z zabiegów powinnyśmy wybrać musimy postawić sobie pytanie na czym nam zależy i jaki ma być cel zabiegu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *