frez ślimakowy modułowy

Istota wysokiej klasy produkcji sprawdzianów, przeciągaczy i przepychaczy

Przepychacze są odpowiedzialne za przesuwanie przeciągacza przez obrabiany przedmiot lub obrabianego przedmiotu przez przeciągacz — robi to poprzez pchanie lub ciągnięcie. Przepychacze do rowków odpowiadają również za utrzymanie pozycji obrabianego przedmiotu w celu zapewnienia dokładności. Ta maszyna występuje w kilku różnych formach, spójrzmy na nie.

Przepychacze i przeciągacze – tego o nich nie wiedziałeś!

Maszyny te popychają lub ciągną przeciąganie w kierunku pionowym. Zajmują mniej miejsca na podłodze niż przeciągarki poziome i są zwykle używane do przeciągania powierzchniowego. Większość operatorów wybiera moc hydrauliczną do swoich przeciągarek pionowych, ponieważ jest to mniej kosztowne. Przeciągarki pionowe są najlepsze do zastosowań, w których przeciąganie nie jest wyjątkowo długie lub ciężkie.

Jednak są też przeciągarki obrotowe przeznaczone do ciągłego przeciągania. Taka maszyna umieszcza obrabiany przedmiot na stole obrotowym. Nad stołem znajduje się przeciągacz przymocowany do uchwytu przeciągacza, który pozostaje nieruchomy, podczas gdy stół i obrabiany przedmiot obracają się poniżej. Gdy stół się obraca, kawałek styka się z przeciągaczem, usuwając materiał po okręgu.

Sprawdziany do wielowypustów – sprawdziany przechodnie i nieprzechodnie oraz krążkowe i trzpieniowe

Za każdym razem, gdy narzędzie, maszyn, przepychacze, przeciągacze czy sprawdziany do gwintów ulegną awarii, kosztuje to czas i pieniądze. Dlatego najlepsi producenci stawiają na zapobieganie temu marnotrawstwu i dbają o utrzymywanie sprawnego i wydajnego działania dzięki profesjonalnie produkowanym narzędziom.

Jakie sprawdziany do wielowypustów są tworzone z największą starannością?

  • Przechodnie,
  • nieprzechodnie,
  • krążkowe,
  • trzpieniowe.

Tacy specjaliści tworząc sprawdziany do kół zębatych skupiają się na tym, co najważniejsze dla obrabianych części: jakości. Każdy wiodący producent powinien pomagać swoim klientom niwelować przestoje, obniżając ich koszt jednostkowy, poprawiając efektywność i umożliwiając mądrą inwestycję, aby sprzęt mógł służyć ich działalności przez lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *