depilacja laserowa warszawa

Dlaczego kolarze golą nogi?

Wszyscy zawodowi kolarze golą nogi. Zastanawiałeś się dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta. Przeczytaj i dowiedz się więcej.

Kolarze poddają się depilacji nóg z kilku powodów. Najważniejszym są niestety liczne urazy – szosa czy tereny pagórkowate są niestety podłożem niebezpiecznym, przez co kolarz narażony jest na częste wypadki. Ogolone nogi dają możliwość natychmiastowego przemycia ran czy założenia opatrunku a dodatkowo gładkie nogi goją się szybciej. Depilacja laserowa warszawa  staje się coraz bardziej popularna, również wśród sportowców.

 

Pamiętajmy też o tym, że depilacja w przypadku kolarzy jest niezbędna z powodu licznych masaży czy dostarczania skórze i mięśniom wzmacniających preparatów – te łatwiej i szybciej się wchłoną kiedy skóra będzie pozbawiona włosków. Gładkie kończyny lepiej również utrzymać w higienicznej czystości, przecież kolarze, na przykład ci biorący udział w maratonach nawet przez wiele godzin jadą w kurzu, błocie i innych zanieczyszczeniach. Trzeba również wspomnieć o teorii oporu powietrza podczas jazdy. Nie udowodniono, iż dzięki gładkim nogom kolarz pojedzie szybciej natomiast pewne jest, że dzięki nim mięśnie nie przegrzewają się tak szybko a pot nie osiada na skórze. To właśnie dlatego kolarze depilują nogi.

Jak potwierdzają naukowcy, depilacja laserowa to również dbałość o wygląd estetyczny. Podobno już niedługo zabieg ten będzie tak popularny, że w procesie ewolucji owłosienie w niektórych miejscach ciała zaniknie całkowicie u kolejnych pokoleń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *