kurtka motocyklowa

Strój na motocykl – co brać pod uwagę przy wyborze?

Jaką funkcję pełni strój na motocykl? Przede wszystkim ma dawać optymalne bezpieczeństwo, chronić ciało nie tylko w razie kolizji czy wypadku, ale również zabezpieczać w razie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Co więcej, ubranie na motocykl ma nie tylko poprawiać komfort podróżowania, ale również sprawiać, że jazda takim jednośladem stanie się w pełni wygodna i przyjemna. Co w szczególności brać pod uwagę, wybierając ubranie na motor? Sprawdź poniżej.

Strój na motor – indywidualne preferencje

Musisz wiedzieć, że inwestycja w ubranie na motocykl wcale nie jest mała, a wydatki poniesione w tym celu to najczęściej nawet kilka tysięcy złotych. Kurtka rukka, a może jednak kombinezon dainese? Wybór należy do Ciebie.

Pamiętaj, że ubranie na motocykl musi być przede wszystkim dopasowane rozmiarem. Nie może zbyt uciskać, ani być za luźne. Kombinezon lepiej sprawdzi się wiosną albo jesienią, kurtka i spodnie będą idealne na lato. Weź tylko pod uwagę, że prawdziwi fani jazdy motocyklem mają w swoich szafach nawet po kilka zestawów takich ubrań i dobierają je zgodnie do pogody.

Nie zapomnij, jak ważna jest bielizna termiczna na motocykl, dopasuj też kask agv. Co istotne, nigdy nie nabywaj ubrań ani innych gadżetów dodatkowych z tzw. drugiej ręki. Nawet jeśli ich stan jest z pozoru idealny, mogą posiadać mikrouszkodzenia, które będą nie tylko dawać dyskomfort, ale przede wszystkim nie dadzą optymalnej ochrony.

Ubranie na motocykl – najlepsza jakość

Kupuj tylko ubrania z atestami i certyfikatami jakości od renomowanych producentów, jak dainese sklep. Dzięki temu masz gwarancję zachowania należytych standardów, optymalnego bezpieczeństwa i komfortu. Sprawdzaj, czy ubranie zawiera dodatkowe usztywnienia i zabezpieczenia w newralgicznych miejscach, na przykład na kolanach, plecach czy na łokciach.

Musisz wiedzieć, że za dobrą jakość zapłacisz więcej, ale ubranie będzie idealnie trwałe i z powodzeniem posłuży przez wiele motocyklowych sezonów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *