Dziecko w przedszkolu Włochy

Jak wybrać dobre przedszkole dwujęzyczne?

Coraz częściej rodzice przedszkolaków chcą zadbać o ich rozwój już od samego początku edukacji. Zdając sobie sprawę z tego jak ważna jest umiejętność posługiwania się językiem obcym w dzisiejszym świecie pragniemy, by maluch jak najszybciej zaczął przełamywać barierę językową. Lekcje angielskiego czy przedszkole dwujęzyczne to wręcz inwestycja w jego przyszłość. Przed wyborem odpowiedniej placówki warto się jednak dobrze zastanowić.

Okazuje się, że dobre przedszkole, w którym prowadzona jest nauka języka obcego prowadzi zajęcia w tej samej ilości w języku polskim co i w angielskim. Właśnie wtedy możemy mówić o typowym przedszkolu dwujęzycznym. Łatwo możemy je znaleźć zresztą w swojej okolicy wpisując w internecie przykładową frazę typu „przedszkole Włochy”.

A na co jeszcze zwracać uwagę? Podczas zajęć językowych anglista nie powinien posługiwać się językiem polskim. Co więcej, nie powinien on rozmawiać z przedszkolakami po polsku nawet poza zajęciami.

Pamiętajmy też o wykształceniu kadry pedagogicznej. To chyba jedna z bardziej istotnych kwestii. Nauczyciel języka angielskiego musi posiadać wykształcenie zarówno lingwistyczne jak i pedagogiczne, odpowiednio do grupy wiekowej swoich podopiecznych.

Zwróćmy tez uwagę na metody nauczania – te najlepsze placówki pracują w oparciu o własne, wypracowane przez lata programy.

Co jeszcze? Na pewno ważna jest weryfikacja nabywanych przez dziecko umiejętności. To nie tylko przeprowadzane sprawdziany na zakończenie roku przedszkolnego, ale również możliwość spotkania rodziców z nauczycielem w celu otrzymania informacji o przebiegu nauki poszczególnego przedszkolaka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *