Pióro wycieraczki samochodowej

Jakie pióra wycieraczek są najlepsze?

Wycieraczki bezwzględnie wpływają nie tylko na komfort, ale i bezpieczeństwo jazdy samochodem. To właśnie od nich zależy widoczność przez przednią szybę podczas jazdy przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Zadaniem wycieraczek jest nie tylko mycie szyby za pomocą odpowiednio dobranych piór i płynu do spryskiwacza, ale również zgarnianie opadów deszczu czy śniegu. Dzięki temu kierowca może spokojnie dojechać do celu w czasie ulewnego deszczu czy gęstych opadów śniegu.

Pamiętajmy, by wycieraczki wymieniać przynajmniej raz w roku bowiem nawet te najlepszej jakości ulegają zużyciu. Wybierając zaś odpowiednie wycieraczki należy mieć na uwadze co najmniej kilka kwestii. Liczy się rozmiar wycieraczek, który musi być dopasowany względem szyby, końce piór muszą dosięgać do najdalszych części szyby, ale nie nachodzić na siebie. Ponadto, pióra wycieraczek muszą idealnie przylegać do szyby, by móc zbierać zanieczyszczenie i opady.

Wycieraczki do samochodu znajdziemy w każdym sklepie z częściami samochodowymi, dostępne są one też niejednokrotnie w supermarketach czy na stacjach benzynowych. Z całą pewnością należy zwracać uwagę na jakość – pióro wycieraczki ma być wytworzone z kauczuku naturalnego natomiast te najtańsze posiadać będą pióra z kauczuku syntetycznego. Klasyczne wycieraczki będą posiadać przegubowy stelaż natomiast wycieraczki płaskie charakteryzują się elastyczną gumową szyną.

1 thoughts on “Jakie pióra wycieraczek są najlepsze?”

  1. Dłuzszy czas juz uzywam wycieraczek od visee, bardzo dobrej jakosci, spory wybor wiec na pewno kazdy znjadzie cos dla siebie, bardzo mi sluza. Polecam tez zajrzec na ich strone, bo maja fajna wyszukiwarke, ktora ulatwia nam wybor i znalezienie odpowiednich wycieraczek do naszego auta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *