Dlaczego społeczna szkoła podstawowa jest dobrym wyborem?

Dbając o jak najlepszy rozwój naszych dzieci często wybieramy placówkę, jaką jest społeczna szkoła podstawowa. Czy tak naprawdę znamy jej wszystkie zalety?

Przede wszystkim we wspomnianej szkole klasy są mniej liczebne – na przykład w szkołach Gaudeamus nie przekraczają 15 uczniów. Co więcej, program edukacyjny jest w nich ustalany biorąc pod uwagę indywidualne preferencje każdego dziecka. Gwarantuje to najlepszy rozwój i kształcenie, zgodne z potrzebami maluchów.

 

Kolejną zaletą jest fakt, iż społeczna szkoła podstawowa dysponuje nie kilkoma, ale całym wachlarzem zajęć dodatkowych – najczęściej są to lekcje, które pomagają w edukacji, ale również te typowo rozrywkowe, które odkrywają ukryte talenty dzieci.

Co ciekawe, te najlepsze szkoły społeczne cieszą się tak dużym uznaniem rodziców, że dzieci często zapisywane są do nich zaraz po urodzeniu. Dobra, społeczna szkoła podstawowa w Warszawie prowadzi zapisy na wiele lat przed ukończeniem odpowiedniego wieku dziecka. Nie da się także ukryć, że nierzadko najmłodsi muszą przejść rozmowę kwalifikacyjną, podczas której sprawdzane są ich kompetencje do uczęszczania i pobierania edukacji w określonej placówce.

Bez wątpienia warto nieco się przemęczyć i poczekać na upragnioną szkołę – z całą pewnością kształcenie w szkołach społecznych jest dużo bardziej efektywne aniżeli w wielkich gmachach szkół publicznych, gdzie w klasach uczy się czasem nawet kilkadziesiąt uczniów – takie rozwiązanie nie pomaga w rozwoju dziecka, nie ma tam możliwości wychwycenia indywidualnych talentów czy możliwości rozwoju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *