odzież motocyklowa

Jak dobrać kask motorowy

Kask, to jedyny element stroju motorowego, który jest prawnie wymagany, na co zwrócić uwagę podczas jego wybierania? Jak poznać, że wybrany przez nas model jest odpowiedni?

Kupując kask, możemy wybrać zarówno sklep stacjonarny, jak i internetowy. W przypadku sklepu internetowego często oszczędzamy czas. Istotne jest to, czy sklep taki proponuje opcję wymiany lub zwrotu towaru, w razie, gdyby kask okazał się za ciasny lub za duży. Warto też, by dostawa i zwrot były darmowe, bo to może znacząco zwiększyć koszty zakupu. Wybierając kask agv, należy dobrać go prawidłowo, powinien on stawiać lekki opór w czasie ubierania. A gdy już go ubierzemy, powinien przylegać do głowy na całej powierzchni. Nie powinien on uciskać skroni i czubka głowy. Sprawdźmy też, jak zachowuje się w czasie nagłych ruchów głowy. Powinien płynnie poruszać się razem z głową. Gdy trzymamy głowę sztywno, nie powinniśmy mieć możliwości obrócić kasku w lewo lub w prawo.

Kask klim będzie jednak zawsze się nieco ruszał i to musimy wziąć pod uwagę. Efekt stabilności powinien być jak największy, ale nigdy nie będzie tak, że kask będzie całkowici unieruchomiony. Jeśli nosimy okulary, to pamiętajmy o tym, być przymierzając kask krios również mieć je przy sobie.  Niektóre modele mają wyprofilowane wcięcia na okulary, to na pewno ułatwia jazdę w takim przypadku. Warto wybrać taki model. Wybierając kask, warto zwrócić uwagę również na jego konstrukcję. Do wyboru mamy kaski integralne, szczękowe, otwarte, modułowe, jak również off road. Rodzaj kasku zdeterminowany jest między innymi od tego, jaki motocykl posiadamy, ale też taki, który będzie najwygodniejszy. Na komfort wpływa również wyściółka, podkładki, skorupa, która powinna być lekka, wentylacja, która powinna być wygodna, jak również blenda przeciwsłoneczna, która jest zintegrowana. Jeśli chcemy jeździć z interkomem, to dodatkowo może przydać nam się wolna przestrzeń na to urządzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *