Izolacja stropu drewnianego

Okazuje się, że najważniejsza kwestią, na jaką trzeba zwrócić uwagę w przypadku stropu jest jakość drewna. O ile to jest zdrowe i nie wymaga wymiany, izolacja stropu a nawet jego modernizacja wedle potrzeb mieszkańców staje się nadzwyczaj prosta.

Drewno jest najbardziej trwałym budulcem – dobrze zakonserwowane może służyć co najmniej kilkaset lat. Właśnie dlatego coraz częściej odchodzi się od budowania domów murowanych a częściej wybiera na przykład te z bala. Pamiętajmy jednak, że o ile jego ściany najczęściej nie będą wymagać dodatkowego ocieplenia tak wyższe partie, takie jak dach już jak najbardziej tak.

[AdSense-A]

Należy wiedzieć, ze przez dach może uciekać nawet 25% generowanego ciepła. To dużo biorąc pod uwagę oszczędności. Co więcej, dobra izolacja sprawi, ze poddasze może stać się użytkowe. Nie można też pomijać faktu, iż to właśnie górne struktury domu mają pełnić zadanie przeciwpożarowe i dźwiękoszczelne. Jak przyznają fachowcy przy dobrej ochronie akustyka obiektu będzie wręcz idealna a dźwięki dochodzące z zewnątrz skutecznie tłumione. To ważne przede wszystkim dla tych, którzy mieszkają przy ruchliwej i hałaśliwej ulicy a w domu chcą mieć ciszę i spokój.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.