Opinie na temat przeprowadzania głodówek są bardzo skrajne. Jedni dietetycy są radykalnie przeciwko, inni zaś widzą same zalety jej stosowania. A jaka jest prawda? Dowiedzcie się już teraz czym jest głodówka i kiedy rzeczywiście warto ją stosować.
Przede wszystkim głodówka, czyli wstrzemięźliwość od spożywania jakichkolwiek produktów spożywczych może mieć różną postać. Jest również stosowana z różnych powodów i to właśnie głównie one świadczą o jej dobroczynnym działaniu bądź szkodzeniu. Jeśli głodówka m być odpowiedzią i głównym sposobem na zgubienie kilku kilogramów to od razu podpowiadamy, że nie jest to dobry sposób – przede wszystkim nawet niejedzenie jest sztuką i proces ten musi być przeprowadzany zgodnie z rytmem funkcjonowania naszego organizmu. Każdy dobry dietetyk Warszawa doskonale wie, iż długotrwała głodówka, trwająca chociażby kilka dni może pozbawić organizm koniecznych wartości odżywczych, minerałów i spowodować odwodnienie czy anemię. Nawet odrzucenie jedzenia powinno odbywać się pod nadzorem specjalistów.
Ci z Akademii zwracają uwagę na fakt, iż głodówka może być przeprowadzana i ma wtedy racjonalne zastosowanie w przypadku kiedy chcemy oczyścić organizm z toksyn. Nawet jednodniowa wstrzemięźliwość od produktów żywnościowych przy częstym przepłukiwaniu układu pokarmowego czystą wodą mineralną może przynieść świetne rezultaty. Okazuje się też, że głodówka ma świetne zastosowanie w przypadku niektórych chorób. To na przykład alergie pokarmowe, migreny czy schorzenia układu pokarmowego.
Z całą pewnością głodówki nie powinny przeprowadzać kobiet w ciąży i te karmiące, osoby z zaburzeniami psychicznymi, seniorzy czy ci borykający się z cukrzycą, nowotworami bądź nadczynnością tarczycy.