Jakie noże kuchenne wybrać?

Już na początku trzeba zaznaczyć, że za dobre noże kuchenne przyjdzie nam nieco zapłacić. Jeśli jednak chcemy posiadać noże doskonałej jakości, które sprawnie poradzą sobie z krojeniem, siekaniem czy obieraniem różnego rodzaju produktów spożywczych to warto w nie zainwestować. Pamiętajmy, że profesjonalne akcesoria kuchenne przyczynią się do zwiększenia komfortu przyrządzania rozmaitych potraw. Wiele designerskich noży pełnią też funkcje ozdobne specjalnie dobierane przez osoby takie jak architekt wnętrz. Białystok – czy inne miasta – zasługują na dobry styl!

W każdej kuchni powinny znaleźć się przynajmniej 2-3 noże uniwersalne, dzięki którym bez problemu wykonamy jakąkolwiek obróbkę produktu spożywczego. Zdaniem wielu zawodowych kucharzy, najczęściej wykorzystywany i pożądany jest tzw. szef kuchni. Jego ostrze jest duże i szerokie. Można nim siekać i kroić, nadaje się doskonale do warzyw, mięsa, ryb, pieczywa czy nabiału. Ogólnie rzecz ujmując, jest to nóż do wszystkiego.

W dobrych sklepach z akcesoriami kuchennymi otrzymamy również noże idealne do krojenia chleba, do filetowania, do sera czy nóż santoku – przypomina nieco nóż szefa kuchni, ale jest bardziej „garbaty” – świetnie obiera się nim warzywa.

Noże można kupować w zestawach, w tzw. blokach wraz ze specjalna podstawką. Można je też nabywać oddzielnie. Ceny dobrych noży wahają się od kilkudziesięciu złotych do nawet kilkuset złotych za sztukę. Dobra inwestycja w zakup tego rodzaju akcesorium kuchennego będzie nam służyć przez wiele lat. Nie należy przy tym zapominać o odpowiednim użytkowaniu i pielęgnacji noży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *