Jaka czekolada jest najlepsza?

Czekoladę możemy nabyć dzisiaj pod różną postacią. W sklepach znajdziemy tą do picia, o konsystencji kremu czy w standardowej tabliczce. Dużą popularnością cieszą się również czekoladowe praliny. Wybór czekolad jest również szeroki biorąc pod uwagę jej walory smakowe, tutaj wyróżnić możemy czekoladę gorzką, mleczną bądź deserową.

Dokonując wyboru tego rodzaju łakoci warto mieć na uwadze kilka zasadniczych czynników. Po pierwsze należy sięgać po te czekolady, które w swoim składzie mają najwięcej miazgi kakaowej i jak najmniej cukru – dotyczy to zarówno produktu jakim jest czekolada do picia oraz luksusowe czekoladki.

 

Warto również zauważyć, że tak naprawdę dla naszego organizmu jest czekolada gorzka bowiem ta dostarcza nam najwięcej składników mineralnych. Jak się bowiem okazuje, najlepsza czekolada gorzka zawiera dużą dawkę magnezu, potasu, wapnia czy fosforu a nawet białka i kwasu glutaminowego, który korzystnie wpływa na pracę naszego mózgu.

Podobno te najlepsze czekolady produkuje się w Belgii oraz Szwajcarii – zgodnie ze statystykami, mieszkańcy tych krajów spożywają jej nawet 12 kilogramów w ciągu jednego roku. Trzeba jednak zaznaczyć, że i Polska może poszczycić się dobrej jakości czekoladą, taką serwuje na przykład manufaktura czekolady.

Co ciekawe, to unikalny w skali kraju zakład, w którym czekolada wyrabiana jest ręcznie, z różnego rodzaju ziaren kakaowca i wszelkich dodatków. To właśnie tam oprócz typowych tabliczek czy pralin można nabyć specjalną czekoladę na zamówienie, wedle naszego uznania. Oprócz tego, że będzie doskonałej jakości, stanie się również idealnym prezentem. Nie od dzisiaj wiadomo przecież, że to właśnie ona dostarcza nam hormony szczęścia – miejmy to na uwadze wybierając podarunek i postawmy na wyroby z czekolady.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *