Jak zadbać o dziecko z Zespołem Aspergera?

Przede wszystkim należy zaznajomić się z Zespołem Aspergera i wiedzieć, jakie są jego objawy. Bardzo często dzieci w obliczu choroby potrzebują wyspecjalizowanych osób, które pomogą im rozwijać się i zapobiegać postępom tego schorzenia.

Zespół Aspergera jest bardzo często nierozpoznawany z winy rodziców. Ponieważ choroba ta występuje stosunkowo rzadko i nie jest powszechnie znana, niewiele osób posiada wiedzę na temat jej objawów czy następstw. Trzeba jednak zaznaczyć, że już pierwsze niepokojące oznaki nienaturalnego zachowania dziecka powinny spowodować wizytę u lekarza.

 

Dziecko, któremu przytrafił się Asperger powinno uczęszczać na specjalistyczną terapię, która pozwoli mu na sprawne funkcjonowanie w społeczeństwie. W tym celu powstały szkoły specjalne w Warszawie, w których dzieci cierpiące na to schorzenie znajdują azyl. Terapia Zespołu Aspergera zawsze musi odbywać się przy udziale specjalistów.

W ramach zajęć dzieci uczęszczają na rehabilitację, której celem jest usprawnienie mowy i ruchów fizycznych. Ponadto, w najlepszej szkole podstawowej w Warszawie proponowane są zajęcia z muzykoterapią, które idealnie relaksują często zestresowane dzieci. Nowością są także ćwiczenia, które zorientowane są na indywidualne potrzeby dzieci – najczęściej są one związane z koordynacją poruszania dłońmi.

Jak widać dzisiaj Asperger to nie problem ani wyrocznia bowiem dzięki fachowej pomocy udaje się wprowadzić dziecko do codziennego świata, w którym doskonale porozumiewa się ono z rówieśnikami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *