leki

Jakie leki najczęściej kupują Polacy?

Co ciekawe, w aptece najczęściej kupujemy leki bez recepty oraz suplementy diety. Okazuje się, iż zazwyczaj wybieramy lekarstwa przeciwbólowe i te, które zwalczyć mają pierwsze oznaki przeziębienia czy grypy. Popularnością cieszą się też witaminy i środki regulujące trawienie

Ponad 70% konsumentów zaopatruje się w tego rodzaju leki w aptekach chociaż te dostępne są również w supermarketach, kioskach, osiedlowych sklepach czy na stacjach benzynowych. Ciekawostką jest też fakt, iż to kobiety zazwyczaj dokonują tego rodzaju zakupów a ogólnie leki bez recepty nabywane są przez osoby z przedziału wiekowego 25-54. Jeśli mężczyźni decydują się na ich zakup to wybierają raczej inne, wymienione wyżej punkty, rzadko kiedy wybierają się do apteki, no chyba, że zajdzie taka potrzeba w nocy. Wtedy sprytnie szukają na stronie internetowej czynnej całodobowej apteki poprzez wpisanie w wyszukiwarkę „Apteka 24h Warszawa” czy inne dowolne miasto, po czym pędzą do najbliższego punktu.

Z przeprowadzonych badań wynika również, iż Polacy najbardziej preferują apteki tradycyjne, gdzie leki podaje a nawet zaleca farmaceuta. Tylko co 20 z nas woli wybrać się do apteki samoobsługowej, by tam samodzielnie zapoznać się z opisami leków i wybrać odpowiedni dla siebie.

Warto jeszcze dodać, że Polacy plasują się w czołówce biorąc pod uwagę sprzedaż leków w całej Unii Europejskiej.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *