ptaki

Jakie choroby przenoszą ptaki?

Toksoplazmoza czy Chlamydia to tylko niektóre z chorób, jakimi możemy zarazić się od ptaków. Okazuje się, że przede wszystkim to gołębie odchody są bardzo niebezpieczne a ich kontakt z ludźmi może okazać się tragiczny w skutkach. 

Ptaki są nosicielami wielu wirusów – według badań zarażonych jest nawet 70% gołębi, które żyją w miastach a co więcej, są w nich niepotrzebnie dokarmiane. Sami ornitolodzy alarmują, by nie dokarmiać ich chlebem bowiem ptaki tego gatunku nie mogą go spożywać. Ptasie odchody posiadają liczne związki toksyn i bakterii, które w kontakcie z ludźmi przyczyniają się do licznych chorób. Człowiek zarazić się może nawet przez kontakt wziewny, dlatego absolutnie niezalecane jest dokarmianie ptaków na posesji czy balkonie – jeśli gołębie przesiadują na naszym terenie w licznych gromadach należałoby zainstalować Birdsystem, który jest najskuteczniejszym odstraszaczem a przy okazji nie stwarza dla nich zagrożenia.

Osoba, która zarazi się wirusami pochodzącymi od gołębi może cierpieć na przewlekłe biegunki, gorączkę i dreszcze – objawy są ponoć silniejsze aniżeli przy zarażeniu Salmonellą. To nie wszystko, ponieważ coraz częściej słyszy się o zapaleniu płuc i innych chorobach układu oddechowego, zapaleniu opon mózgowych czy utracie wzroku. Toksyny zawarte w ptasiej kupie mogą też uszkodzić kręgosłup i układ nerwowy, dlatego najlepiej trzymać się od nich z daleka. Dodajmy jeszcze, że to włanie gołębie są najczęściej nosicielami kleszczy i innych pasożytów, które swobodnie mogą przenosić powodując ich rozmnażanie na różnych terenach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *