Czy warto inwestować w antyki?

Jeśli jesteś miłośnikiem drewnianych mebli to z całą pewnością uwielbiasz antyki. To przedmioty z duszą, odciśniętym zębem czasu i oczywiście warto posiadać je w swojej kolekcji jednak nabywając antyki należy zwrócić uwagę na kilka szczegółów, dzięki którym unikniemy nabywania bezwartościowych bubli tylko z pozoru antyk przypominających.

Przede wszystkim antyki będą dobrą inwestycją jeśli postanowimy nabyć je u sprawdzonego źródła. Wiele osób wybiera się na przykład na Warszawskie Targi Antyków bowiem właśnie tam można spotkać prawdziwych koneserów drewnianego piękna. Ponieważ meble tego rodzaju nie należą do najtańszych a ich wartość jest większa im kredens czy komoda będzie starsza trzeba najpierw poznać nie co świat antyków zanim zdecydujemy się na zakup.

Przed zakupem należałoby sprawdzić pochodzenie przedmiotu a przede wszystkim oryginalność. Tylko rzeczywiste antyki będą posiadać certyfikat autentyczności z informacjami dotyczącymi epoki, z której pochodzą, stylu tworzenia, autora czy materiału, z jakiego zostały wykonane.

Pamiętajmy, że antyk może być restaurowany tylko zgodnie z jego pierwotnym wyglądem. Oznacza to, że jakakolwiek jego modyfikacja czy przeróbka obniża jego wartość. Trzeba również uważać na oszustów, którzy współczesne, tanie meble przerabiają na rzekome antyki, które tak naprawdę nie mają z nimi nic wspólnego.

Jeśli uda nam się odnaleźć prawdziwą perełkę możemy być pewni dobrej inwestycji na lata a przekazany kolejnym pokoleniom mebel będzie nie tylko świetna pamiątką czy przedmiotem użytecznym, ale też cennym nabytkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *