Wymiana walut

Wymiana walut – gdzie najkorzystniej

Przede wszystkim to właśnie w sezonie wakacyjnym punkty wymiany walut przeżywają istne zatrzęsienie. Całe szczęście, że dzisiaj istnieją aż trzy metody nabycia bądź sprzedania obcego nominału. To tradycyjne kantory, kantory internetowe oraz banki.

Zaletą tradycyjnych kantorów jest fakt, że wymienimy tutaj walutę, którą rzeczywiście posiadamy w gotówce – w przypadku internetu jest to niemożliwe. Co więcej, kantory stacjonarne tego rodzaju dysponują też przeważnie niższymi kursami a dodatkowo istnieje możliwość ich negocjacji jeśli wymieniamy sporą ilość pieniędzy. Warto też zauważyć, że dzisiaj nie mamy już problemu z udaniem się do tradycyjnego kantoru także w nocy. Wraz z pojawieniem się konkurencji (w postaci kantorów internetowych), sporo właścicieli stacjonarnych punktów zdecydowało się na całodobową obsługę. Dzięki temu możemy wymieniać pieniądze o dowolnej porze a kantor tego rodzaju znajdziemy łatwo wpisując w wyszukiwarkę hasło typu „Kantor 24h”. Okazuje się, że rzeczywiście jest to duże ułatwienie.

Wymieniając pieniądze w banku musimy natomiast liczyć się z tym, że kurs waluty będzie nieco niższy. Poza tym banki otwarte są tylko w określonych godzinach. W tym przypadku mamy natomiast pewność legalności pieniędzy. Wadą może być natomiast fakt, iż banki oferują najczęściej najpopularniejsze waluty i nie mamy w tym przypadku tak szerokiego wyboru jak w kantorach tradycyjnych.

Wymiana walut za pośrednictwem internetu to natomiast dobry sposób dla tych, którzy pieniędzy nie posiadają w gotówce. Zaletą jest też fakt, iż można dokonać tego rodzaju operacji o dowolnej porze, nie wychodząc z domu. Warto mieć jednak na uwadze, że spora grupa kantorów internetowych pobiera dodatkową opłatę za przelew walutowy, co w praktyce może nie być dla nas korzystne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *