Co oferuje nam typowe studio filmowe

W dzisiejszych czasach kładziemy bardzo duży nacisk na multimedia, a udowodniono naukowo, że człowiek zapamiętuje najlepiej to, co zobaczy na ekranie. Czy to teledysk, film reklamowy, spot – ktoś musi stać za jego stworzeniem, a tego typu działalnością zajmuje się oczywiście studio filmowe. Można z grubsza podzielić tego typu firmy na dwa rodzaje. Pierwsze to studia filmowe realizujące wyłącznie własne produkcje.

Drugie to studio do wynajęcia, które realizuje zlecenie od zewnętrznych reklamodawców. Skupimy się na tych drugich, ponieważ jest to dość ciekawy temat. Najczęściej tego typu działalność zajmuje się produkcją filmów promocyjno-reklamowych, jeśli jednak klient ma na to ochotę, może powstać i dłuższa forma. Koszt zależy od wielu czynników i nie jest możliwa jedna, konkretna cena produkcji filmowej. Składa się na to ilość mających wystąpić w klipie osób, konieczność dodawania efektów komputerowych (napisy, przejścia, animacje) oraz stosowanie w filmie efektów specjalnych (np. ogień, wybuchy), a także wymagane do powstania dobrego klipu elementy, np. konieczność nakręcenia części zdjęć z lotu ptaka.

 

Studio filmowe do wynajęciaStudio do wynajęcia zajmuje się pełnym procesem produkcji – od konsultacji ostatecznego kształtu filmu ze zleceniodawcą po montaż. Często studio filmowe wynajmowane jest do rejestracji wydarzeń, np. koncertów czy występów w plenerze. Oferta tego typu specjalistów od multimediów to szeroki wachlarz możliwości. Na szczęście każde dysponuje swoją stroną WWW, dzięki czemu potencjalny klient może sprawdzić, czy spełnia ono jego oczekiwania, a wątpliwości rozwiać osobistym kontaktem przez e-mail lub telefonicznie.

Warto również sprawdzić, jakim sprzętem posługuje się dana firma oraz jakie dodatkowe usługi oferuje (np. koloryzacja filmu czarno-białego). W kraju można znaleźć wiele studiów, dlatego zachęcamy do osobistego pogłębienia tematu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *