W co powinno być wyposażone studio filmowe?

Udowodniono, iż jakość przekazu reklamowego wpływa w dużym stopniu na decyzje ostatecznych konsumentów. I wcale nie chodzi tu tylko o informacje, jakie zawarte są w samym spocie, ale barwy czy kontrast obrazu – pamiętajmy, że większość z nas jest wzrokowcem i to właśnie obrazy zapamiętujemy najszybciej i najlepiej.

Oprócz profesjonalnej ekipy, dzięki której możliwa będzie organizacja planu zdjęciowego niezbędne są lokacje do nagrania scen. Te w zależności od scenariusza mogą odbywać się w plenerze czy różnego rodzaju obiektach, w zależności od potrzeby. Trzeba jeszcze wspomnieć o studiach filmowych, dzięki którym możliwe jest nagrywanie scen na tzw. green screenie, by potem podkładać pod sceny określone tło bądź wycinać na nie nagrane postaci. Taka możliwość sprawia brak konieczności wyjazdu, kiedy na przykład scena odbywać ma się pod egzotycznymi palmami lub wtedy gdy latem kręcone są sceny nawiązujące do srogiej zimy.

Każde porządne studio do wynajęcia oferuje niezbędny sprzęt – kamery, wózki, tory, oświetlenie, lampy, odsłuchy, mikrofony i wiele wiele innych urządzeń, których przecież nie każdy producent musi posiadać, zresztą takie rozwiązanie generuje spore oszczędności. Co więcej, studia, na przykład takie jak Sensi w Warszawie może zorganizować dla klienta kompleksowo cały plan filmowy, łącznie z zadbaniem o personel – jak wiemy styliści, catering czy osoby sprzątające to absolutne minimum.

Jeśli mamy wybrać studio do wynajęcia oceńmy też samą jego powierzchnię – czy miejsce, w którym będą nagrywane ujęcia jest wystarczająco duże? Czy można je ewentualnie modyfikować biorąc pod uwagę same ujęcia? Czy studio oferuje garderoby, zaplecze gastronomiczne i miejsce, w którym można odbyć spotkanie biznesowe bądź zwyczajnie odpocząć? Te kwestie są równie ważne bowiem od nich zależy komfort pracy, który będzie przekładał się na efekty i jakość.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *