Z okularami „za Pan brat”

Noszę okulary już od 10 lat, tak się do nich przywiązałem, że praktycznie od kilku lat chyba nigdy ich nie zapomniałem. Jeżeli ich nie biorę to tylko z premedytacją. Są one dla mnie najważniejszą rzeczą kiedy idę na uczelnię, mogę zapomnieć plecaka oraz długopisu ale nigdy nie zapomnę okularów.

Często spotykam się z pytaniami jak dobrać dobrze okulary. Moim zdaniem warto jest tą czynność rozłożyć w czasie i wyselekcjonować w niej kilka etapów:

 

  • wizyta u okulisty– w moim wypadku odwiedzam okulistę raz na kilka miesięcy, dobieranie okularów jest w trakcie badania, dzięki temu mam gwarancję, że szkła które będę nosić, rzeczywiście przyczynią się do skorygowania mojej wady wzroku. Okulista z którą współpracuję zna mnie od dziecka, mam do niej zaufanie, wiem że to najwyższej klasy specjalista warty każdej minuty poświęconego czasu i pieniędzy. Radzę każdemu aby postawił na kogoś zaufanego, tylko ktoś taki może zagwarantować bezpieczeństwo, zdecydowanie odradzam samodzielne dobieranie szkiełek, nie jest to dobra metoda, łatwo zniszczyć wzrok.
  • wizyta u stylisty– mój osobisty stylista doradza mi jakiego rodzaju oprawki powinienem nosić. To dzięki temu wiem, że będę się dobrze prezentował. W moim mniemaniu stylista to ważna część doboru okularów, oczywiście nie jest to tania osoba ale rada takiego specjalisty potrafi zdecydowanie pomóc. Dzięki temu dodajemy sobie pewności siebie, niby mała rzecz ale potrafi dużo zdziałać w naszym prywatnym jak i zawodowym życiu
  • wizyta u optyka– tutaj chodzę po co najmniej kilku salonach i poszukuję odpowiednich oprawek, często wymaga to całego dnia, znalezienie tych jedynych to długa przeprawa. Warto jest zwrócić uwagę na to ile kosztują, jak w nich wyglądamy i czy spełniają to co polecił nam stylista. Dzięki odpowiednim oprawkom, można zaistnieć w swojej grupie, wyróżnić się czymś szczególnym. Czasami zdarza się, że optyk Olsztyn ma na tyle dobre wyczucie smaku, że wizyta u oddzielnego stylisty jest już niepotrzebna.

ciekawe okularySam musisz się zdecydować

Cała ta procedura jest bardzo subiektywna, nie zawsze musi być przestrzegana. Osobiście tak robię i od wielu lat przynosi to dobre rezultaty, ludzie zawsze mówią mi, że dobrze wyglądam z okularami, że pasują one do mojej twarzy. Zapomniałem, jeszcze dodać, że oprawki warto zmieniać raz na jakiś czas np. co 2 lata. Po takim czasie, większość oprawek ulega zniszczeniu, nie wyglądają już zbyt atrakcyjnie, po za tym zmiany raz na jakiś czas są bardzo wskazane, dają ludziom powód aby o nas mówili.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *