Dieta Dukana

Czy dieta Dukana jest rzeczywiście skuteczna?

Coraz więcej z nas pragnie osiągnąć wymarzoną figurę i cieszyć się najmniejszym rozmiarem, zgodnie z obecnymi kanonami piękna. Czy jednak dieta Dukana, tak popularna i propagowana w dzisiejszych mediach rzeczywiście nam w tym pomoże?

Wiele kobiet zachwala tego rodzaju dietę ze względu na stosunkową łatwość jej prowadzenia i szybkie efekty. Odchudzanie warszawa przy okazji diety dukana podzielone jest na kilka etapów, przy czym pierwszy trwa tylko pięć dni. W tym czasie dozwolone jest do spożywania jedynie chude białko, czyli odtłuszczony nabiał, chude mięso bez skóry, owoce morza oraz ryby. Kolejny etap to czas, w którym można jeść to samo co podczas pierwszych pięciu dni oraz wszystkie warzywa; etap ten trwa tyle czasu ile kilogramów zgubiło się w pierwszej fazie. Ostatnim etapem jest rzekome utrwalanie efektów osiągniętych dzięki diecie Dukana.

Okazuje się jednak, że dieta ta nie jest do końca bezpieczna i zdrowa. Jak alarmują dietetycy z Akademii sposób żywienia, który polega na dostarczaniu tylko dużej ilości białka pozbawia organizm innych składników odżywczych a to szybko doprowadzi do niedożywienia i anemii. Co więcej, dieta tego rodzaju może niekorzystnie obciążać nerki, wpływać na pojawienie się miażdżycy, osteoporozy czy chorób układu krążenia.

Wszystkim, którzy mają w planach skuteczne i mądre odchudzanie polecamy wybrać się do profesjonalnego dietetyka, który ułoży indywidualną, dobrze zbilansowaną dietę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *