kulturystyka

Wady i zalety kulturystyki

Ponieważ na temat uprawiania kulturystyki krąży w ostatnim czasie sporo mitów, czas wreszcie, by je obalić. Przedstawiamy faktyczne wady i zalety kulturystyki.

Chociaż niektórzy twierdzą, że kulturystyka jest sportem niebezpiecznym i zbyt wytężającym ludzki organizm to lekarze oraz osoby, które ukończyły kurs instruktora kulturystyki stawiają sprawę nie co inaczej. Ich zdaniem jeżeli trening siłowy wykonywany jest rozsądnie, zgodnie z możliwościami fizycznymi sportowca to nie ma w nim nic złego. Oczywiście zbytnie przeciążanie może doprowadzać do licznych kontuzji czy urazów a nawet chorób wewnętrznych jednak wszyscy, którzy odpowiedzialnie trenują kulturystykę znają umiar.

Okazuje się, że kulturystyka ma dużo więcej zalet aniżeli wad – te niekorzystne aspekty, takie jak różnego rodzaju problemy zdrowotne związane są głównie z nieumiejętnym ćwiczeniem, bez opieki trenera.

Zalety kulturystyki można natomiast wymieniać bez liku: sprawność fizyczna, siła, zdrowy wygląd, dobra kondycja, lepsze samopoczucie, regulowanie ciśnienia czy zwiększanie pojemności płuc to tylko niektóre z nich.

Jak przyznają specjaliści z Akademii, to czy kulturystyka wiązać się będzie z atutami czy zagrożeniem utraty zdrowia zależy od samego ćwiczącego. Jeśli wybierze nieumiejętne ćwiczenia w domowym zaciszu oczywiście będzie narażony na urazy. Jeśli zaś poprosi o pomoc doświadczonego trenera, z całą pewnością treningi będą dla niego nie lada przyjemnością.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *