Kominek z płaszczem wodnym

Jak stworzyć przytulne wnętrze?

Z całą pewnością jeden klimatyczny obraz, kilka kwiatów czy okazały żyrandol nie sprawi, że wnętrze naszego domu będzie przytulne a właśnie takie preferuje większość osób, które decydują się na budowę domu jednorodzinnego. Dom ma być naszym azylem, miejscem, do którego wracamy z przyjemnością, czujemy się bezpiecznie, ale i relaksujemy. To właśnie dom ma być naszą strefą prywatności, miejscem odpoczynku.

Właśnie dlatego tak staramy się, by aranżacja poszczególnych pomieszczeń domu była jak najbardziej przyjazna, zgodna z naszym gustem. Okazuje się, że tak pożądane przytulne wnętrze uzyskuje się nie przy pomocy mebli czy kolorystyki, ale głównie poprzez klimatyczne dekoracje. Zauważ jak świetnie będą wyglądać wielkie poduchy na kanapie, świeczniki na parapetach czy tradycyjny obrus na stole.

Mając na uwadze przestrzeń w domu jednorodzinnym możemy polecić jeszcze jedno rozwiązanie – w salonie konieczny jest kominek. Ten zresztą jest obecny praktycznie we wszystkich nowo budowanych domach jednorodzinnych. Co ciekawe, wybierając na przykład kominek z płaszczem wodnym spełniamy jednocześnie dwie potrzeby. Po pierwsze widok palonego ognia i żółto pomarańczowe płomienie wprawią wszystkich domowników w błogi nastrój, po drugie zaś kominek może stanowić doskonałe źródło ciepła. Kominek z płaszczem wodnym podgrzewa wodę i odprowadza ją do systemu centralnego ogrzewania. Warto też dodać, że to taki sposób na ogrzewanie – drewno to jedno z najtańszych materiałów opałowych.

Zdaniem stylistów, przytulne jest to, co jest miękkie, stonowane i ciepłe. Właśnie dlatego tak pożądany urok mają miękkie tkaniny obiciowe, ściany w kolorze beżu czy lekko migające płomienie ognia. Pamiętajmy też zresztą o oświetleniu – w przytulnym salonie nie może być zbyt jasno. Lepiej zastosować kilka punktowych oświetleni aniżeli postawić na instalację lampy sufitowej, która będzie dawać rażące światło na cały pokój.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *