Przedszkole Ursus Warszawa

Jaką rolę odgrywa muzyka w przedszkolu?

Od wieków muzyka uznawana jest za jedną z najważniejszych wartości w procesie wychowywania i kształtowania małego człowieka. Dzieje się tak dlatego, że to właśnie ona wywołuje moc określonych wrażeń i emocji, tak niezbędnych w codziennym życiu.

Muzyka w przedszkolu to stały element niemalże każdych zajęć i nie chodzi tu wcale o poznawanie jej technicznych aspektów. Musimy wiedzieć, że muzyka rozwija wrażliwość, wyobraźnię, ma też właściwości relaksacyjne, odprężające, wyciszające. Muzyka może odgrywać różnorodne role, wszystko w zależności od jej wykorzystania w danym czasie. Warto też dodać, że odpowiednie dźwięki to również skuteczna terapia wielu zaburzeń procesów poznawczych i behawioralnych.

Jeśli nie ma już wątpliwości, jak ważna jest muzyka w życiu naszych dzieci to starajmy się wybierać taką placówkę przedszkolną, w której jest ona obecna jak najczęściej. W ofertach znalezionych w internecie, na przykład kiedy wpiszemy „przedszkole Ursus” przeczytamy o zajęciach podstawowych i tych dodatkowych, jakie są organizowane. Ważne, by dziecko samo chciało w takowych uczestniczyć, nie zmuszajmy przedszkolaka do obowiązkowego uczęszczania na „muzykę”. Ma to być przyjemność połączona z rozwijaniem zainteresowań a może nawet pasji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *