Najważniejsze cechy brane pod uwagę przy wyborze przedszkola

Co jest najważniejsze przy wyborze przedszkola?

Trzy latka to magiczna bariera wieku, kiedy to najczęściej rodzice posyłają swojego maluszka do przedszkola. Nie łatwo jest wybrać to najlepsze, gdy jest ich tak wiele a każde oferuje dodatkowe zajęcia, wyjścia na jednodniowe wycieczki czy też zdrowe odżywianie. A co jest najważniejsze dla takiego trzylatka?

 

Bezpieczeństwo

Jeżeli nasze dziecko czuje się w danej placówce bezpiecznie to znaczy, że wybraliśmy idealne przedszkole. Pruszków to miasto, w którym takich placówek znajdziemy przynajmniej kilka. Obecnie proces rekrutacji jest już zakończony, listy zamknięte, w większości przedszkoli odbywały się wcześniej zajęcia adaptacyjne, dzięki którym rodzice mieli okazję „sprawdzić” wybraną placówkę i ocenić, czy jest ona odpowiednia dla ich dziecka.

Sama adaptacja to proces nieco rozciągnięty w czasie. Dziecko nie zaufa nowym opiekunom od razu, będzie musiało nauczyć się nowych, grupowych zwyczajów, zapoznać też z grupą dzieci, z którymi nigdy wcześniej nie miało kontaktu. Dlatego nie zawsze takie zapoznawcze spotkania organizowane w przedszkolach tuż przed procesem rekrutacji są wystarczające. Jeżeli dziecko ma problem z adaptacją, Rodzice powinni być obecni w trakcie pierwszych, przedszkolnych zajęć.

Przedszkola anglojęzyczne

Dobrym wyborem jest również placówka, która nastawia się szczególnie na naukę języków obcych.

Gdzie można znaleźć takie przedszkole?

Włochy – dzielnica Warszawy. To tam między innymi można dać dziecku radość z nauki języków obcych a jak wiadomo nie ma lepszego czasu na rozpoczęcie przygody z językami jak okres przedszkolny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *