Ile kosztuje renowacja mebli?

Renowacja mebli może odbywać się na kilka sposobów. Możemy spróbować odnowić mebel samodzielnie, możemy również zatrudnić do tego wyspecjalizowanego fachowca. Tylko od nas zależy metoda, jaką posłużymy się w celu przywrócenia świetności wysłużonej komodzie czy starej szafie.

Odpowiedź na pytanie dotyczące kosztów renowacji meble jest dosyć trudne bowiem nie ma na nie jednoznacznej odpowiedzi. Wiele zależy od rodzaju mebla, jego stanu technicznego, wielkości czy materiału, jaki będziemy chcieli wykorzystać w celu odnowy. Fachowcy z Warszawskich Targów Antyków zawsze zajmują się wyceną renowacji w sposób indywidualny, ponieważ każdy przedmiot jest wyjątkowy i każdy wymaga innej pielęgnacji.

 

Oczywistym jest także fakt, że mniej wydamy decydując się na samodzielną odnowę starego mebla – nie wiadomo tylko z jakim skutkiem. Może się zdarzyć, że renowacja mebli całkowicie nam się nie powiedzie i w rezultacie trafią one i tak do specjalisty. W wyniku takiej sytuacji stracimy tylko czas i pieniądze. Zastanówmy się więc czy odnowa ulubionego mebla jest zwyczajnie na nasze siły, czy mamy ku temu odpowiednie predyspozycje i umiejętności. Jeśli nie jesteśmy pewni lepiej oddać je w ręce specjalistów, którzy zrobią to rzetelnie i sprawnie, używając odpowiednich preparatów.

Jeśli nie podjęliśmy jeszcze decyzji dotyczącej sposobu renowacji mebli możemy udać się do osób, które od lat się tym zajmują (na przykład na wspomniane wyżej targi) i poprosić o wstępną, niezobowiązującą wycenę, dzięki temu zorientujemy się czy tego rodzaju zabieg jest w ogóle na naszą kieszeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *