dezynsekcja warszawa

Czym jest dezynsekcja?

Dezynsekcja to proces, którego zadaniem jest zwalczenie obecności owadów w wyznaczonym miejscu. Zazwyczaj przeprowadzana jest w prywatnych mieszkaniach. Zanim jednak proces ten zostanie przeprowadzony, należy odpowiednio przygotować pomieszczenie.

Na samym początku należy dokładnie zbadać mieszkanie pod kątem występowania insektów i określenie miejsc, w których jest ich najwięcej. Obowiązkowo też musimy wynieść z zainfekowanego pomieszczenia wszelkie przedmioty spożywcze dla ludzi, jak i zwierząt. Powinniśmy także pozbyć się artykułów przeznaczonych do higieny, takich jak ręczniki i szczoteczki do zębów. Należy również usunąć wszelkie przedmioty AGD i meble, które mogłyby utrudniać firmie sprzątającej przeprowadzenie dezynsekcji.

W momencie, gdy dezynsekcja zostanie zakończona, nadal nie powinniśmy przebywać w oczyszczonym miejscu przez co najmniej kilka następnych godzin. Obowiązkowo także pootwierajmy wszystkie okna, aby unoszące się chemikalia jak najszybciej się wywietrzyły. Gdy wykonamy już powyższe kroki, powinniśmy zająć się umyciem wszelkich miejsc, które na co dzień mają bezpośredni kontakt z żywnością, aby zlikwidować ryzyko dostania się pozostałości po stosowanych chemikaliach do naszego organizmu. Do tego typu przedmiotów możemy zaliczyć chlebak, deskę do mycia oraz kuchenkę mikrofalową. Pozostałych miejsc nie powinniśmy sprzątać od razu, ponieważ użyte w nich chemikalia chronią pomieszczenie przed ponownym pojawieniem się insektów.

Dezynsekcja swoim zasięgiem obejmuje wszelkie owady, które przystosowały się do życia w miejscach, w które ingerował człowiek. Stanowią one doskonałe warunki do ich życia i rozmnażania się, a przedmioty ich żywienia regularnie są dostarczane przez ludzi (lub po prostu żywią się ludzką krwią, np. pluskwy). W naszym domu insekty mają warunku doskonałe do rozwoju, ponieważ pomijając wcześniej wspomniane regularne dostawy jedzenia, uwielbiają miejsca suche i o wysokiej temperaturze.

Walka z insektami na własną rękę jest bardzo uciążliwa, a dodatkowo często nieskuteczna. Jeżeli tylko zidentyfikujemy nieproszonych gości, powinniśmy skontaktować się z firmą, która wykonuje dezynsekcję na co dzień. Najszybszym sposobem na znalezienie usługodawcy będzie wpisanie w wyszukiwarkę frazy typu „dezynsekcja Warszawa”, po czym możemy porównać oferty okolicznych firm sprzątających i wybrać tę, która satysfakcjonuje nas najbardziej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *