Przedszkole Wilanów

Jak przebiega edukacja w przedszkolu?

Edukacja w przedszkolu to jeden z ważniejszych elementów. Skończyły się czasy, w których placówki tego rodzaju były jedynie „przechowalnią” dla dzieci pod nieobecność rodziców. Dzisiaj realizowany jest w nich szereg zajęć rozwojowych, dzięki którym przedszkolaki przygotowywane są do pójścia do szkoły. Wydaje się to niezbędnym patrząc na fakt, iż od przyszłego roku obowiązek szkolny będą miały już dzieci 6-letnie.

W każdym roku to Ministerstwo Edukacji Narodowej wyznacza ogólny program edukacyjny dla poszczególnych grup w przedszkolu i każda placówka musi go realizować. Jest to jednak program podstawowy, dlatego rozwój dzieci w niemalże każdym przedszkolu przebiega inaczej.

Trzeba pamiętać, że placówki, które dbają o najlepszą edukację swoich podopiecznych dodają swoje własne programy edukacyjne. Te pozwalają rozwijać zainteresowania i zdobywać nowe, „nadprogramowe” umiejętności. Bardzo łatwo zapoznać się z oferta poszczególnych przedszkoli patrząc na zajęcia dodatkowe, jakie proponują. Wpisując przykładowe hasło „przedszkole Wilanów” zobaczymy, co oferują przedszkola w tej części Warszawy. Podobnie możemy sprawdzić ofertę placówek w innych dzielnicach miasta czy poszczególnych rejonach całej Polski.

Warto wiedzieć, że edukacja w przedszkolu jest kluczek do odpowiedniego rozwoju malucha. Pamiętajmy, że nie tylko zabawa i rozrywka są ważne – zajęcia edukacyjne mogą być prowadzone zgodnie z etapem rozwoju dzieci w wieku przedszkolnym. Nauka nie polega tu na siedzeniu w ławkach czy przyswajaniu regułek. Poprzez aktywność, zajęcia sprawnościowe czy manualne dzieci nabywają kolejne umiejętności, poznają świat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *