Przedszkole językowe Kabaty

Dlaczego przedszkole językowe powinno być standardem?

Wraz z licznymi zmianami geopolitycznymi wynikającymi z utworzenia Unii Europejskiej nastąpiło również wiele zmian społecznościowych. Jedna z takich zmian jest bez wątpienia wzrost świadomości społecznej w tym jak ważna jest nauka i zwiększona komunikatywność w języku obcym. Najczęściej wybieranym językiem do nauki jest oczywiście język angielski stanowiący niejako podstawę porozumiewania się w wielu krajach i to nie tylko europejskich. Dlatego też przedszkole językowe, szczególnie w większych miastach Polski, staje się standardem.

W związku z tym faktem coraz większa liczba rodziców zaczyna poszukiwać dla swoich dzieci będących w wieku przedszkolnym placówki, która w swoim programie ma do zaoferowania możliwość nauczania jednego z języków obcych. Dla dzieci będących w wieku przedszkolnym nauka języka obcego przychodzi z większą łatwością niż w późniejszym okresie dojrzewania. Jak dowiodły badania naukowe w tym kierunku, praktycznie rzecz biorąc każde zdrowe dziecko do około siódmego roku życia jest w stanie odbierać rozmowy w obcym języku niejako w sposób naturalny.

To właśnie w tym okresie maluchy odbierają jeszcze mowę w formie dźwięków wzbudzających w nich zainteresowanie i chęć poznawania początkowo kolejnych sylab a później całych zdań. Podstawowym celem każdego przedszkola oferującego możliwość nauki języka obcego na poziomie wieku przedszkolnego jest zapewnienie sprawnego rozwoju osobowościowego malucha. Nauka języka obcego w tym wieku to również odkrycie nowych i poszerzanie dotychczasowych zdolności dziecka. W zdecydowanej większości przypadków nauczanie jakiegokolwiek języka obcego jest, czy też będzie w stanie w dosyć znaczący sposób zwiększyć skuteczność całego procesu edukacyjnego dziecka. Oczywiście bardzo wiele zależy również od typowo indywidualnych możliwości dziecka, zwłaszcza w tych przypadkach, kiedy nasza pociecha potrzebuje wsparcia logopedycznego.

Nie mniej jednak przedszkole językowe Kabaty potrafi w wyjątkowo doskonały sposób otworzyć nowe horyzonty myślowe dziecka oraz wpłynąć na jego zwiększone zainteresowanie światem. Przekłada się to naturalnie w mniej lub bardziej widoczny sposób na chęć zdobywania wiedzy i dalszej rozbudowy języka dającego zwiększone możliwości porozumiewania się. Z biegiem czasu nasz maluch sam zacznie dostrzegać jak duże korzyści płyną ze znajomości języka angielskiego. Będzie to widoczne podczas oglądania bajek i filmów animowanych oraz innego rodzaju form rozrywki w anglojęzycznej formie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *