Gaz a diesel

Chyba każdy z nas chciałby jeździć tanio. Niestety, ceny benzyny nie zachęcają do dalekich podróży samochodem. Coraz więcej osób, chcąc czynić oszczędności, decyduje się na zakup auta na gaz albo ropę. To chyba optymalne rozwiązania, bo pozwalają redukować koszty paliwa nawet o 30% w skali roku.

Czy wiecie, że w Polsce zarejestrowanych jest już 12 milionów samochodów. Aż 2 miliony z nich to auta, w których zamontowana jest instalacja gazowa. Diesla posiada jeszcze więcej kierowców, ale cena ropy dogoniła już prawie benzynę, więc jest to średnio opłacalne. Co ciekawe, mamy tak dużo samochodów z autogazem, że wyprzedziliśmy już Włochy, które do tej pory były liderem w tej kwestii. Jeszcze lepiej, wyprzedza nas jedynie Korea Południowa.

Samochody na gaz cieszą się dzisiaj ogromną popularnością. Jeszcze kilka lat temu instalację taką można było założyć tylko w niektórych typach aut, z określonym silnikiem. Dzisiaj, istnieje taka możliwość praktycznie w każdym samochodzie. Co więcej, będzie on działał sprawnie, bez konieczności częstych wizyt u mechanika. Wystarczy zgłosić się do naprawdę dobrego fachowca, który dobierze właściwy system całej instalacji. To inwestycja rzędu 2-10 tysięcy złotych, ale zwraca się już po roku użytkowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *