Wycieraczki hybrydowe w samochodzie

Jak dobrać wycieraczki do samochodu?

Nie wystarczy kupić najtańszych wycieraczek z supermarketu, by móc cieszyć się idealną widocznością drogi podczas podróży. Zakup ten powinien być dokładnie przemyślany bowiem właśnie ten element pojazdu wpływa na nasze bezpieczeństwo w czasie jazdy. To dobrze działające wycieraczki do samochodu ściągają z przedniej szyby brud czy opady śniegu i deszczu. Jeśli pozostawiają na szybie jakiekolwiek smugi to znak, że nie zostały dobrane prawidłowo bądź uległy usterce i natychmiast należy je wymienić. Zakup nowych wycieraczek jest konieczny średnio raz w roku.

W tym celu należy udać się do profesjonalnego sklepu z akcesoriami samochodowymi. Musimy pamiętać, że istnieją modele wycieraczek przeznaczone do danego typu przednich szyb. Co więcej, producenci tychże elementów oferują nam wiele różnych konstrukcji: tradycyjne przegubowe, bezprzegubowe czy wycieraczki hybrydowe. Te pierwsze posiadają metalowy stelaż – najczęściej stosuje się je w starszych modelach aut. To właśnie on dociska gumowe pióra do szyby. Warto tutaj zaznaczyć, że tego rodzaju wycieraczki psują się najczęściej i zużywają najszybciej; wystarczają na średnio 500 000 cykli wycierania szyby.

Wycieraczki hybrydowe i bezprzegubowe nie posiadają natomiast metalowego stelaża a cała konstrukcja wmontowana jest łącznie z piórami. Dzięki temu są one dużo bardziej sprężyste i pozwalają lepiej dopasować się do szyby.

Pamiętajmy, że w samochodach, w których fabrycznie zamontowane zostały wycieraczki przegubowe, możemy je dowolnie wymieniać na takie same, bezprzegubowe czy hybrydowe natomiast w tym, w których pierwotnie zainstalowano te bezprzegubowe czy hybrydy, nie ma już możliwości zamiany na te z metalowym stelażem.

1 thoughts on “Jak dobrać wycieraczki do samochodu?”

  1. ja już od jakiegos czasu używam wycieraczek płaskich z piórem z kauczuku od visee, sa wytrzymałe a co najważniejsze nie zostawiaj denerwujacych smug i ładnie zbieraja wodę 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *