telefonia dla biznesu

Telefonia internetowa – czym jest?

Telefonia internetowa, a dokładniej VoIP (Voice over Internet Protocol) to technologia przetwarzania głosu tak, by można go było przesyłać za pośrednictwem internetu. Krótko mówiąc, jest to alternatywa dla telefonów komórkowych, więc możemy najzwyczajniej w świecie prowadzić rozmowy przez internet. Aby móc zrealizować takie połączenie, potrzebne są tylko internet i komputer lub smartfon z zainstalowaną aplikacją przeznaczoną do rozmów (ZolPer). Istnieją także urządzenia stworzone specjalnie do rozmów z wykorzystaniem VoIP, tak zwane telefony VoIP.

Telefonia internetowa ma szeroki wachlarz zalet. Dla wielu osób największą z nich jest z pewnością niska cena. Przy wykorzystaniu technologii VoIP, rachunki za telefony w biurze znacznie spadną, stąd doskonale sprawdza się jako telefonia dla biznesu. Dodatkowym atutem jest możliwość zatrzymania wszystkich dotychczasowych numerów w przypadku zamiany telefonii tradycyjnej na internetową. Co więcej, numer telefonu nie jest przypisywany do konkretnego miejsca, a do firmy. Dzięki temu w momencie przeprowadzki do innego biura lub służbowego wyjazdu, mamy ciągły dostęp do telefonu i ten sam numer. Producent pozwala także na wykupienie nie tylko lokalnego numeru telefonu, ale również numery zagraniczne, więc jeżeli firma ma oddziały w różnych państwach, może posiadać różne numery telefonów dostosowane do konkretnych państw.

Jeżeli chcielibyśmy się doszukiwać jakichś wad, można tutaj wskazać raptem jedną – dostępność oraz jakość rozmów jest bezpośrednio związana i zależna od jakości oraz zasięgu łącza internetowego. Problem ten jednak staje się coraz mniej dotkliwy, ponieważ z każdym rokiem dostępność internetu rośnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *