Bezpieczeństwo IT

Polityka bezpieczeństwa systemu informatycznego w firmie

Lepiej dmuchać na zimne. Przekonał się o tym niejeden właściciel firmy, który miał problemy choćby w związku z atakiem hakerskim na systemy informatyczne użytkowane przez jego pracowników. Dlatego odpowiednia polityka bezpieczeństwa powinna być wdrożona w każdym przedsiębiorstwie, którego los w mniejszym lub większym stopniu zależy od sprawności funkcjonowania jego systemów it.

Jak zapewnić sobie bezpieczeństwo it?

Należałoby zacząć od poszukania specjalistycznej firmy, która będzie w stanie przygotować dla nas cały pakiet rozwiązań obejmujący wskazania, jakiego oprogramowania używać oraz szkolenia dla pracowników, jak reagować na dostrzeżone nieprawidłowości działania któregoś z systemów informatycznych użytkowanych przez firmę.

Oczywiście, może się to wydać zbędnym wydatkiem dla firm, które posiadają mniejsze lub większe działy it, ale myślenie, że oni się tym zajmą, bo przecież są informatykami, może prowadzić na manowce. Specjalizacja w świecie it jest bardzo duża, tak iż na przykład programista może się nie sprawdzić jako administrator sieci, itp.

Dlatego jeśli idzie o dziedzinę tak istotną dla działania firmy, jaką jest polityka bezpieczeństwa systemu informatycznego, lepiej zdać się na fachowców, którzy już niejeden tego typu projekt mają za sobą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *