sprzęt muzyczny

Muzyka to moje życie

Najlepsza rzecz, dzięki której możemy cieszyć się z życia to muzyka. Dzięki niej codzienność ma więcej barw. Inną bardzo dużą zaletą jest to, że gwiazdy muzyki są to legendy wręcz nieśmiertelne i wnoszą swoją osobą bardzo dużo. Nie dosyć, że muzyka to połączenie sztuki i kultury, to na dodatek każdy z niej może korzystać, co więcej dzięki internetowi jej zasięg jest jeszcze większy. W dzisiejszym świecie nie można lekceważyć siły muzyki, to ona kształtuję wielu ludzi, daję im pasję, niekiedy powód do życia, wiele osób dzięki muzyce odnajduję się w codziennym życiu, w rzeczywistości.

Najlepszym przykładem na to jak działa na nas muzyka są dzieci. Po dzieciach widać, jak dużo wkładają emocji w każdy dźwięk. Jako dorośli jesteśmy już trochę zobojętnieni, może nawet wstydzimy się. Dzieci nie mają problemów z tym dla nich muzyka jest piękna, potrafią przy niej tańczyć, wygłupiać się, po prostu być sobą.

 

Muzyka od bardzo dawna uczestniczy w naszym życiu. Nasi przodkowie, nawet pierwotni ludzie pochłaniali się tej pasji, zaczynali tworzyć ba prostych instrumentach. Bardzo dobrze obrazuje to kultura południowo amerykańska, rdzenne plemiona indiańskie często tańczyły w rytm wystukiwanej muzyki na bębnach. Były to rytuały i obrzędy ściśle związane z muzyką. Widać to do tej pory jeżeli chodzi o tamte rejony, Brazylijczycy to bardzo rozrywkowy naród, który wręcz kocha muzykę, zabawę a karnawał w Rio jest tego esencją.

Jeżeli jesteśmy przy muzyce to warto jest zastanowić się nad tym jak wygląda radio. Bez wątpienia jest to najlepszy środek przekazywania muzyki, to tam muzyka się rozwija. Radio przeżyło wiele przemian, jedną z ostatnich, ciekawszych była cyfryzacja. To dzięki niej powstało radio DAB, które dało nam możliwość odbierania sygnały w nowej dużo lepszej jakości. DAB to technologia oparta o przekazywanie cyfrowego sygnału do odbiornika, dzięki temu jego siła, czystość i głośność jest zdecydowanie lepsza.

Radio to nie jedyny środek masowego przekazu, gdzie muzyka jest obecna. Internet oraz telewizja to być może większe technologie, skupiające większą ilość muzyki i ludzi. To dzięki tak dużej ilości dostępu do muzyki jest ona tak bardzo popularna, że jej znaczenie przynajmniej w najbliższych latach nie zmieni się.