Kolekcjonowanie antyków

Dlaczego ludzie tak chętnie zbierają antyki?

To nie tylko zwykłe hobby kolekcjonerskie ale posiadanie części historii ludzkości. Świadomość, że posiadamy ten sam mebel, którego używała na przykład polska szlachta lub ludzie z epoki oświecenia, a potem wiele istnień ludzkich w przód daje niezwykłą satysfakcję i powoduje, że bardzo dbamy o taki przedmiot. Posiadamy kawałek kultury światowego dziedzictwa. Pewnie tak czuje większość osób kolekcjonująca antyki. Warszawa po drugiej wojnie światowej została rozkradziona z większości jak nie ze wszystkich takich rzeczach, które miały jakąś historyczną wartość. Część z nich została niestety zniszczona.

 

Stare krzesłoDla niestrudzonego kolekcjonera to nie problem by zdobyć takie meble z tamtego okresu. Od czego są aukcje internetowe i fora kolekcjonerskie. Wiele z nich trafiło nawet do zagranicznych muzeum, z których niestety nie mają prawa się ruszyć. Chyba, że nasz kraj odbierze prawnie to co należało kiedyś do dziedzictwa polskiej kultury.

Warto czasem zajrzeć na strych swojego domu czy też piwnicy by odkryć wiekowe starocie, które może mieć jakąś historyczną czy nawet pieniężną wartość. Jeśli taki przedmiot nie jest w dobrym stanie zawsze może zostać wykonana renowacja antyków, co pozwoli na przywrócenie go do stanu prawie nowego.

Posiadając taki przedmiot można w sobie odkryć duszę kolekcjonera antyków.