multilotto

Dlaczego ludzie uwielbiają grać w loterie?

Udział w loterii nie wymaga jakiś większych umiejętności. Nie trzeba również inwestować w grę dużych nakładów finansowych. Co więcej, chociaż szanse na główną wygraną są niewielkie to uczestników cieszy sam fakt możliwości stania się w jednej chwili milionerami.

Właśnie te czynniki sprawiają, że loterie są tak popularne na całym świecie. Wystarczy nabyć kupon za kilka złotych, by stać się jednym z uczestników i mieć szansę na zdobycie milionów. Samo niewygranie nie kojarzy się zaś z niepowodzeniem, porażką czy wielką stratą. Ludzie zdają sobie sprawę, że podczas losowania liczb może zdarzyć się wszystko i jak nieduże szanse ma szereg liczb, które akurat oni wytypowali. Wizja spłaty długów, możliwość kupienia okazałego domu czy realizacja marzenia o podróży w najbardziej odległe zakątki świata jest jednak silniejsza.

Eksperci, którzy zajmują się tematyką loterii i fascynacją tego rodzaju gier twierdzą, że nawet 1/3 Polaków lubi brać w nich udział a kupony nabywają regularnie. Co więcej, w momencie kumulacji, do kolektur podąża nawet co drugi mieszkaniec naszego kraju.

Największą popularnością cieszą się loterie, w których do wygrania są nagrody pieniężne. By się o tym przekonać, wystarczy zajrzeć na internetową platformę www.multilotto.com i zobaczyć, jak ogromna rzesza uczestników bierze w nich udział. Drugim typem są te, w których do wygrania są nagrody rzeczowe. Znacznie bardziej wolimy brać udział w tych loteriach, w których istnieje znacznie mniejsza szansa na wygraną, ale takowa jest naprawdę dużej wartości. Liczymy po prostu na szczęście choć trzeba zaznaczyć, że coraz więcej osób traktuje udział w loterii jak inwestycję. Powstały przecież specjalne programy i aplikacje, dzięki którym możliwa jest nie tylko analiza poprzednich wyników losowań, ale też opracowywanie strategii typowania liczb.

Według statystyk, do kolektury najczęściej przychodzą osoby pomiędzy 25-29 rokiem życia oraz 50-59 rokiem życia. Ogólnie, pozytywnie na temat brania udziału w loteriach wypowiada się aż 64% Polaków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *