Obrazy są elementem naszej historii

Obrazy to coś co staraliśmy się robić od prehistorii, dzięki obrazom zaczęliśmy się komunikować, zostawiać coś po sobie. Mało kto wie że pisanie piktograficzne to najstarsza forma pisania, jest to prekurson naszego pisma. Ludzie tak naprawdę zawsze lubili porozumiewać się za pomocą grafik, ludzki mózg jest tak zbudowany, że graficzne formy prezentowania treści, są przez nas zdecydowanie lepiej przyswajalne.

infogafika Jak widać obraz jest z nami od bardzo dawna, bez niego nie potrafimy żyć. Bardzo  ciekawym i zarazem modnym zjawiskiem jest system infografik, informują one nas w  prosty, a przede wszystkim łatwy sposób, co autor chce przedstawić. Pełno jest na nich  wykresów, diagramów, i innych graficznych rzeczy, na które wystarczy tylko spojrzeć i  wiadomo o co chodzi. Infografiki są coraz bardziej popularne nawet CV są już robione na  wzór infografiki.

Wracając jednak do obrazów, bardzo ciekawą rzeczą jest malarstwo, jakby spojrzeć na to z  praktycznej strony malarze to osoby, które przerysowują swoje pragnienia lub to co  widzą na kartkę papieru. Pytanie brzmi po co to robią? Przecież obraz na naszej stronie nie  ma żadnego praktycznego rozwiązania oprócz ozdobnego. Moim zdaniem jest to  umiłowanie obrazu, każdy doceni piękny obraz na ścianie, natomiast goła ściana będzie  mało interesująca.

Idąc tym tropem tak samo jest ze zdjęciami, tylko tutaj są one bardziej praktyczne. Często robi się je po to aby o czymś pamiętać, powieszone na ścianie przypominają o kimś bliskim, dają nam pozytywne lub negatywne emocje. Moim zdaniem warto jest robić jak najwięcej zdjęć, jest to tylko jeden MegaBajt ale jak dużo można uchwycić.
Sztandarowy przykład zdjęć robionych z radości, to zdjęcia ślubne. Zdjęcia ślubne mają przypominać nam piękne czasy, czasy dzielone z naszą ukochaną osobą. Moim zdaniem ślub bez zdjęć nie będzie dobrym ślubem. Zdjęcia ślubne Warszawa to coś co możemy włożyć do albumu rodzinnego, powiesić na ścianie, pięknie udekorować ścianę, jest to po prostu konieczność przy każdej uroczystości zaślubin.

naturalne piękno

Nie ma co się oszukiwać, obrazy to nasze całe życie. Widzimy je co dzień, jedne wspaniałe, inne okropne. Wiele ludzi pod wpływem takich przeżyć potrafi się zmienić nie do poznania. Ja uważam, że obrazy zawsze będą na nas wywierały największe wrażenie, być może w przyszłości, będziemy się za pomocą ich komunikować w jeszcze większym stopniu. Zdjęcia są naprawdę fajne, warto je robić, jeżeli tylko mamy czas i okazję.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *