sprzątanie mieszkań na zimę

Jak przygotować dom na zimę?

Przygotowanie domu na ciężką zimę jest nie lada wyzwaniem. Oprócz bardziej technicznych spraw, nie należy zapominać o dokładnym sprzątaniu kluczowych części domów.

Sprzątanie domu na zimę

Nie wolno również zapomina o dokładnym wysprzątaniu domu na zimę. Przede wszystkim należy posprzątać liście z trawnika, z rynien i innych powierzchni. Jest to bardzo ważne, bo liście przez zimę sprawiają, że ziemia jest mniej dotleniona. A to negatywnie wpływa na to, jak rosnąć będzie na niej trawnik lub inne rośliny.

Kolejną rzeczą, o której warto pamiętać jest mycie okien. Opady śniegu i deszczu przez zimę oraz smog niesamowicie brudzą okna, a dokładne ich czyszczenie w zimę może być niemożliwe z powodu minusowych temperatur. Dlatego najlepiej wykonać to, jak jeszcze jest w miarę ciepło. Jeśli masz duży dom i posiadasz okna w trudno dostępnych miejscach, to najlepiej jeśli wynajmiesz profesjonalną firmę sprzątającą okna – możesz ją znaleźć poprzez wpisanie w wyszukiwarkę hasła typu „mycie okien w mieszkaniach warszawa„.

Uciekające ciepło

Podstawowym problemem mieszkania w domu zimą jest uciekające ciepło. To sprawia, że na ogrzewanie wydajemy nierzadko krocie bądź ten mroźny okres spędzamy zwyczajnie niekomfortowo, co nierzadko odbija się na naszym zdrowiu. Pamiętajmy więc, by zadbać o nasze zacisze jeszcze przed nadejściem pierwszego śniegu i ujemnych temperatur.

Przede wszystkim należy ocenić fachowo stan domu. Najlepiej w tym celu zatrudnić profesjonalna ekipę, która sprawdzi stan poddasza czy ocieplenia ścian zewnętrznych. Dobrze również byłoby gdyby ekspert sprawdził okna, bo również one mogą przepuszczać sporo ciepłego powietrza bądź sprawiać, że z dworu będzie przenikać zimno.

Dom na zimę musi być solidny, w tym przypadku nie ma mowy o najmniejszych uchybieniach. Nawet kiedy decydujemy się na prace dotyczące jedynie docieplenia poddaszy to mają być one wykonane fachowo, przez doświadczoną ekipę a nie na „własną rękę”. Musimy zdać sobie sprawę, że raz poczynione inwestycje, które zostaną wykonane sprawnie i należycie posłużą nam przez kolejne lata. Tym samym za rok nie będziemy musieli martwić się powstałymi w termoizolacji mostkami termicznymi, które będą przepuszczać ciepło. To naprawdę ważne kwestie jeśli chcemy żyć w spokoju, cieple i nie wydawać zbyt dużo na dodatkowe dogrzanie domu.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *