posadzki żywiczne

Podłoga do zadań specjalnych

Zastanawiasz się, jaka podłoga sprawdzi się w Twoim garażu? A może w kuchni chcesz mieć podłoże odporne na wysokie temperatury i zniszczenie? Zastosuj posadzki żywiczne, dokładnie takie, z jakich korzysta się w fabrykach, hurtowniach, magazynach bądź warsztatach samochodowych. Poznaj charakterystykę podłogi, która sprawdzi się w każdych, nawet najbardziej ekstremalnych warunkach.

Podłoga z żywicy jest przede wszystkim niezwykle trwała, patrząc na przyjmowany ciężar. Nie pęka nawet wtedy, gdy przyjmuje ciężar o wadze kilku ton. Co więcej, posadzki żywiczne są w pełni odporne na zarysowania, niskie i wysokie temperatury. Właśnie dlatego stosuje się je w warsztatach samochodowych i wszystkich przestrzeniach, które narażone są na częstą i intensywną eksploatację. Warto też podkreślić, że podłoga z żywicy jest odporna na wilgoć i pęknięcia. Raz położona, będzie służyć w swojej doskonałości przez wiele lat.

Ciekawe jest również to, że można tworzyć z nich także podłogi, które są atrakcyjne pod względem wyglądu. Można do nich dodawać drobinki kwarcowe, które dają estetyczny efekt błyszczenia albo barwnik, poprzez który podłoga może mieć dowolny kolor. Z żywicy można także układać dowolne wzory. Takie zastosowanie świetnie sprawdza się w przestrzeniach publicznych albo właśnie w prywatnych domach. Dzięki temu podłoga w salonie, kuchni czy łazience może stanowić świetny element dekoracyjny.

Pamiętajmy jednak, że posadzki żywiczne powinien kłaść doświadczony fachowiec. Chociaż sam proces tworzenia takiej podłogi nie jest trudny, to musi być ona idealnie równa i gładka. Niedopuszczalne są najmniejsze załamania, wgłębienia czy uwypuklenia, bo to one mogą w przyszłości wpływać na jej destrukcję. Należy również nabywać surowiec najlepszej jakości. Nie oszczędzajmy na tej inwestycji, bo podłoga ma przecież służyć przez wiele lat. Nie ma mowy o poprawkach czy jej ściąganiu po krótkim czasie eksploatacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *