Podesty ruchome – właściwości użytkowe

Podesty ruchome inaczej zwane zwyżkami bądź podnośnikami koszowymi służą do wznoszenia pracowników bądź wyposażenia celem wykonywania działań na wysokościach. Standardowy podnośnik ruchomy zobaczyć możemy niemalże na każdej budowie czy przy pracach renowacyjnych budynków; coraz częściej również nabywają je firmy zajmujące się montażem elementów na wysokości, na przykład reklam.

Na polskim rynku najbardziej popularne są podesty ruchome stacjonarne, które wykorzystuje się na długotrwałych budowach bądź samojezdne, które montuje się z reguły na podwoziu samochodowym. Wyróżnić można także te spalinowe i elektryczne jednak wykorzystujemy najczęściej te typu pierwszego.

Ponieważ maszyna taka jak podest ruchomy narażona jest na utratę stabilności, praca przy wykorzystaniu tego sprzętu wiąże się z dużym niebezpieczeństwem. Tym samym obsługą tego rodzaju sprzętu może zajmować się tylko osoba do tego uprawniona – w tym celu musi przejść szkolenie i z wynikiem pozytywnym zdać egzamin z ramienia Urzędu Dozoru Technicznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *