architekt białystok

Jaki powinien być nowoczesny dom?

Bardzo dużo osób, które decydują się zmienić miejsce zamieszkania, przeprowadza się do domów jednorodzinnych. Ze względu na postęp komunikacyjny oraz możliwość pracy zdalnej, społeczeństwo coraz częściej buduje domy na obrzeżach miast oraz na wsiach. Jeżeli już decydujemy się na tak dużą inwestycję, jaką jest dom, warto aby był zaprojektowany i wybudowany zgodnie z panującymi trendami.

Jedną z najczęściej spotykanych cech nowoczesnych domów są płaskie dachy. Do niedawna niepodważalnie królowały różnego rodzaju i wielkości dachy spadziste. Stosowane coraz chętniej dachy płaskie, nie tylko nadają nowoczesnego wyglądu, ale również mają praktyczne zastosowanie. Główną zaletą takiego rozwiązania jest oszczędność – płaskie wykończenie dachu pozwala na uzyskanie lepszych parametrów cieplnych, dzięki czemu my możemy zaoszczędzić znaczną sumę pieniędzy. Płaski dach pozwala także w dużo łatwiejszy sposób zagospodarować przestrzeń na wykonanie tarasu lub balkonu.

Nowoczesny styl kładzie nacisk przede wszystkim na minimalizm. Próżno w nowo urządzonych mieszkaniach szukać tysiąca ozdób i akcesoriów, w oczy natomiast rzucają się duże przestrzenie. Z tego względu we wnętrzu panuje uczucie ładu oraz harmonii. Sprzyjają temu narożne okna oraz przeszklone ściany. Również otwarty taras wystrajany jest w minimalistycznym stylu.

Kolejną cechą nowoczesnego domu jest mieszanie różnych materiałów. Coraz częściej spotykamy się z zestawieniem drewna i kamienia nie tylko na zewnątrz budynku, ale również w jego wnętrzu. Zestawiając w ten sposób materiały, uzyskujemy efekt ciepła ale i jednocześnie wyżej wspomnianej nowoczesności.

Pamiętajmy, że aby dom jak najdłużej sprawiał wrażenie „nowoczesnego”, należy odpowiednio go zaprojektować. Do tego potrzebować będziemy sprawdzonego architekta, który jest nie tylko doświadczony i dysponuje dużą wiedzą branżową, ale również będzie potrafił pogodzić to z indywidualnymi preferencjami klienta. Najszybszym sposobem na znalezienie odpowiedniego specjalisty jest wpisanie w wyszukiwarkę frazy typu „architekt Białystok” i porównać ofertę lokalnych usługodawców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *