zabawy z dzieckiem

Zabawy z dzieckiem

Każdy rodzic chce wychować swoje dziecko najlepiej jak potrafi i spędzać z nim jak najwięcej czasu. Niestety bardzo często w natłoku codziennych obowiązków nie poświęcamy zbyt wiele czasu na zabawy z dzieckiem i siebie zastępujemy kolejną elektroniczną zabawką.

Jak doskonale wiemy jest to bardzo złe posunięcie bowiem to właśnie w pierwszych latach życia naszej pociechy kształtuje się jego osobowość i wzorce. To właśnie wtedy powinniśmy całą swoją uwagę skupić na jego rozwoju, ponieważ dzięki temu będziemy mieli okazję zobaczyć świetne rezultaty w jego dorosłym życiu.

Zdaniem naukowców wystarczy średnio 60 minut zabawy z dzieckiem każdego dnia, by czuło się ono ważne i bezpieczne. Wygospodarujmy więc tą godzinę i poświęćmy ją naszej latorośli w całości a nie pomiędzy pichceniem obiadu czy prasowaniem koszul.

Z dzieckiem można bawić się na wiele sposobów – gry zespołowe, popularne planszówki czy zabawki edukacyjne to tylko niektóre z możliwości. Zawsze jednak wybierajmy takie akcesoria, które dostarczą nie tylko rozrywki, ale również będą rozwijać nasze dziecko intelektualnie czy ruchowo. Niech nasza pociecha oprócz śmiechu otrzyma od nas jakąś wartość dodaną, niech zdobędzie jakieś umiejętności, które ułatwią mu późniejsze samodzielne wykonywanie codziennych czynności.

Jak wiemy nie chodzi przecież o to, by zadręczać malucha podręcznikami edukacyjnymi, ale też nie o to, by przez pół dnia oglądał nic nie wnoszące do jego życia kreskówki. Znajdźmy umiar i zaproponujmy mu kreatywną zabawę, która chociaż pobudzi jego wyobraźnię.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *